Pro někoho opakování, pro někoho to bylo poprvé. Devatenáctého listopadu se někteří členové naší zásahové jednotky zúčastnili praktického výcviku při zásazích požárů bytů. Pondělního výcviku v opuštěné budově určené k demolici v Horním Slavkově, se pod vedením instruktorů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, zúčastnilo přes čtyřicet hasičů dobrovolných jednotek. Praktický výcvik v reálných podmínkách byl připraven s povolením vlastníka budovy.  Hasiči se učili nové metody hašení zaměřené na ochranu jak zasahujících, tak i na „kulturu“ hašení, tedy použití jen takového množství vody, aby byl požár zlikvidován a voda zbytečně nepoškozovala další prostory.

Kromě likvidace samotného požáru hasiči nacvičovali také pohyb v hořících budovách a způsoby rozvinutí zásahových hadic do vyšších pater. Nejvíce byl kladen důraz dodržování bezpečnosti při zásahu v zakouřeném prostředí při požárech v uzavřených prostorách. Výcviku se zúčastnili dobrovolní hasiči z jednotek Horní Slavkov, Chodov, Loket, Kynšperk nad Ohří, Březová a Vintířov.