Čtvrtek 21. dubna začínající večer a pager spustil signál poplach. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach jednotce Chodov na dopravní nehodu s vyproštěním osob v ulici Vintířovská před železničním mostem. Vyjíždíme k zásahu ve stanoveném čase a v plném obsazení s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Z výjezdového lístku se dozvídáme, že se jedná o nehodu osobního automobilu a motocyklu ze zraněním osob a bude potřeba vyprošťovat. Nejkratší cestou se dostáváme na zásahu a ještě než vystoupíme z vozidla, se potvrzuje informace o dopravní nehodě. Osobní vozidlo je v příkopě a moped na silnici.

Žádné osoby zatím nejsou vidět. Všichni hasiči znají své úkoly a velitel provádí prvotní průzkum. Vypadá to na složitý zásah. V tomto momentě se velitel zásahu dozvídá, proč na místo nejede ještě další jednotka. Jedná se totiž o prověřovací cvičení chodovské jednotky na téma dopravní nehoda s vyproštěním. Průzkumem je zjištěno, že jsou celkem tři zraněné osoby. Řidič a spolujezdec v osobním vozidle a motocyklista, která při střetu prolétnul čelním sklem osobního automobilu. Velitel zásahu na místo povolává ještě druhé družstvo naší jednotky. Ještě před tím došlo k zabezpečení místa nehody, provedení protipožárních opatření, zajištění vozidla. Jako první se vyprošťuje řidič vozidla, který má lehčí zranění.

Na místo zásahu přijíždí druhé družstvo a velitel zásahu nařizuje provést vyproštění zraněné motocyklistky. Je připravena záchranná deska a osoba je s velkou opatrností vyproštěna mimo vozidlo. Část jednotky provádí předlékařské ošetření a druhá část hasičů připravuje vyproštění třetí osoby, která cestovala na zadním sedadle a je zaklíněná mezi předními sedačkami. Je nutné odstranit střechu vozidla, a proto se znovu využívá hydraulické vyprošťovací zařízení.

Střecha je odstraněna, ale ještě se musí provést několik specifických střihů pomocí HVZ v oblasti přední sedačky. Zraněnou osobu, která má jako i předešlé nasazený krční límec, se daří dostat na záchrannou vyprošťovací desku a vynést mimo ohrožený prostor. Tuto chvíli ukončuje řídící cvičení. Balí se použité vybavení a umožňuje odjezd polici ČR, která má ostrý výjezd. Následuje krátké vyhodnocení. Okolo půl desáté večerní se vracíme na základnu.