Na pátek 29. dubna naplánoval velitel jednotky školení, jehož tématem bylo vyhodnocení posledního prověřovacího cvičení a BOZP při práci s motorovou pilou. Po ranní kávičce jsme vyhodnotili foto a video záběry z posledního prověřovacího cvičení naší jednotky "Ošklivě vypadající zranění při nehodě osobního vozidla a motocyklu".  Velitel jednotky vyhodnotil zvolený postup velitele zásahu a projevil sympatie k dobře odvedené práci.
Před devátou hodinou přerušuje školení signál poplach z našich osobních pagerů. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje chodovské jednotce poplach na požár lokomotivy v železniční stanici Nové Sedlo. Určení hasiči vyjíždějí ve velmi krátkém čase s "jedničkou"  Tatrou v počtu 1+4 k požáru. O tomto zásahu je předešlý článek. Ostatní členové jednotky se přesouvají do lesa "Na vodárnu", kde provádějí praktický výcvik s motorovou pilou. V rámci výcviku je připraven strom na "májku" a dřevo na sobotní vatru. Po ukončení praktického výc viku je velitelem vyhlášena hodinová obědová pauza. Po obědě se již všichni scházíme opět na zbrojnici, abychom společně naplánovali blížící se akce a rozpis služeb na měsíc květen.