V neděli 8. 5. 2011 sloužící směna absolvovala kondiční jízdu ve svém hasebním obvodu. Vyjíímečná byla nejen krásným slunečným počasím, ale i přítomností nového místostarosty města Chodova Patrika Pizingera. Ten se po dohodě s velitelem jednotky výcvikového dopoledne osobně zúčastnil. Nejdříve proběhlo seznámení s vybavením jednotky a hasebního obvodu. Statusem "0A" bylo navázáno rádiové spojení s Krajským operačním a informačním střediskem, velitel oznamuje zahájení kondiční jízdy s kompletním družstvem připraveným k případnému zásahu. Velitel jednotky nařizuje provést kontrolu katastrálního území  našich smluvních partnerů Jenišov a Božičany. Projíždíme místa, kam se běžně nedostaneme, např. různá zákoutí a objevujeme nové stavby rodinných domů (rostou stále jak houby po dešti). Všímáme si zdrojů hasební vody např. hydrantových sítí, potoků i rybníčků. Po průjezdu Božičan míříme přes "jimlíkovskou spojovačku" směrem k Jenišovu. Cestou potkáváme "Spanilou jízdu" motorkářů, které zdravíme naší podtlakovkou. Pokračujeme do nové zástavby Jenišova, jak ulice nazvané po různých rostlinkách, tak i území nad Makrem (Pod Rohem, K Rohu a ještě výše až k ulici "Na Vyhlídce", kde pořizujeme docela pěknou fotografii Karlovyých Varů. Dále sjíždíme k Makru a ke Globusu, kde kontrolujeme umístění nadzemních hydrantů (jeden jsme si i vyzkoušeli). Po té se vracíme zpět na zbrojnici, pomocí statusu informujeme KOPIS o návratu z kondiční jízdy. Tímto "kondička" ale nekončí, na stanici dále provádíme takzv. "strojní den", kontrolu funkčnosti agegátů a čerpadel. Zkoušíme různé postupy při provádění průzkumných "O" a "Z" střiků z vysokotlaké proudnice i turbojetu. Po sbalení vybavení a doplnění vody se vracíme domů k nedělnímu obědu a domlouváme společné fandění při hokejovém utkání proti Rusům. Pro našeho nového místostarostu to byl zajímavý i nový pohled na práci hasičů a zároveň poděkoval za osobní zkušenost.