V pátek 23. září vyhlašuje v 19:02 hodin krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach chodovské zásahové jednotce. K hlášenému požáru bytu v 10. patře věžového domu v ulici U Koupaliště vyjíždí CAS 24 a AZ 30. Po příjezdu prvního hasičského vozu se velitel zásahu dozvídá od hlídky městské policie, že v bytě se má naházet osoba. Velitel nařizuje průzkumné skupině průzkum bojem, vyhledání a záchranu osob, lokalizování případných ohnisek požáru. Na místo přijíždí i naše výšková technika a její osádka dostává rozkaz o nasazení automobilového žebříku do nejvyššího možného patra podle dosahu.

Velitel zásahu se dozvídá, že se jedná o prověřovací cvičení jednotky SDH Chodov. Průzkumná skupina pokračuje ve výstupu do 11 nadzemního podlaží a po dosažení určeného patra vyhledává osobu. Ta je nakonec nalezena a je evakuována o několik pater níže, kde je poskytnuta předlékařská první pomoc a osoba je naložena na nosítka. Zraněná osoba je evakuována po schodišti před budovu, v desátém patře je uhašen fiktivní požár a cvičení je ukončeno. Balí se veškeré použité vybavení a před odjezdem na základnu je provedeno krátké vyhodnocení celého cvičení.