Naše jednotka byla v úterý 4. srpna zařazena do vytvořeného požárního odřadu, který byl připraven vyjet na pomoc a vystřídat zasahující hasičské jednotky u rozsáhlého požáru lesa u obce Chrášťany v okrese Rakovník ve středočeském kraji. V tu dobu na místě již od večerních hodin předešlého dne spolu s hasiči Středočeského, Plzeňského, Ústeckého kraje, hasiči hlavního města Prahy, zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Sokolov. Při tomto požáru byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu a na místě pomáhal s hašením také vrtulník letecké služby PČR.

Odřady jsou záchranné jednotky sestavené z hasičů nejméně dvou jednotek požární ochrany nebo z hasičů nejméně jedné jednotky PO a osob dalších složek integrovaného záchranného systému či osob poskytujících osobní pomoc.

 

Tento odřad byl určen jako požární. Ten je předurčen k likvidaci požárů - pro hašení požárů ropných látek, lesních požárů nebo zajištění náhradní činnosti za jednotky požární ochrany postiženého kraje nebo státu.

Během dne bylo rozhodnuto velitelem zásahu na místě, že požární odřad z našeho kraje nebude zatím potřeba.

Informace, fotografie a videa o požáru na webu ZDE.