Dnes byla oficiálně spuštěna mobilní aplikace ZÁCHRANKA, kdy v případě nouze lze jednoduchým způsobem kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu. Po nedávných úpravách zdravotnických operačních středisek by v případně nutnosti nemělo být problémem předat informace o události ostatním složkám IZS i s přesnou polohou.

Jak aplikaci v nouzi použít:

1. Otevřete aplikaci.

2.Přidržte palec na symbolu červeného kříže po dobu 3 vteřin (alarm můžete do 5 vteřin zrušit).

3.Po uplynutí ochranného intervalu bude odeslána nouzová zpráva s Vaší přesnou polohou.

Zároveň dojde k vytočení linky 155.

 

Odeslání nouzové zprávy probíhá prostřednictvím datového spojení. Při neaktivním nebo nedostatečném datovém spojení je nouzová zpráva odeslána jako SMS.

Nutností je ověření telefonního čísla:

Aby byla aplikace schopná současně s voláním linky 155 odeslat nouzovou zprávu s Vaši přesnou polohou, je nutné ověřit Vaše telefonní číslo. Ověřené telefonní číslo slouží pro párování nouzové zprávy s voláním na linku 155.

Zadejte své jméno a telefonní číslo. Následně stiskněte volbu “Ověřit telefonní číslo”. Na zadané číslo Vám bude zaslána SMS obsahující Váš registrační kód, který zadejte do aplikace a stiskněte volbu “Aktivovat”.

Nyní je mobilní aplikace připravena odesílat nouzové zprávy s Vaší přesnou polohou.

Bez ověření Vašeho telefonního lze použít nouzové tlačítko pouze pro volání linky 155. Nouzová polohová zpráva nebude odeslána. Zdravotnická záchranná služba důrazně doporučuje provést ověření pro plnohodnotné využití aplikace.

Registrace i používání aplikace je ZDARMA.

Novinka má řadu dalších funkcí. Majitel může dopředu v nastavení vyplnit informace o závažných onemocněních, případně alergiích nebo užívaných lécích. Tyto důležité údaje se pak odešlou společně v nouzové zprávě, která stanovuje polohu pacienta.

Aplikace nabízí i interaktivní návod pro poskytnutí první pomoci a najdete v ní i seznam nejbližších pohotovostí nebo lékáren.

Video - S aplikací na cesty, video - S aplikací do přírody

Více informací na webu : http://www.zachrankaapp.cz/cs

Zdroj info a foto: zachrankaapp.cz, pozary.cz