Přesně v polovině listopadu letošního roku, jsme za přítomnosti vedení města, pozvaných hostů, členů sboru, převzali do užívání zbrusu novou zásahovou techniku. Město Chodov v rámci obměny vozového parku dle dlouhodobého plánu a provozní opotřebovanosti techniky, pořídilo pro chodovskou hasičskou jednotku zcela nové zásahové vozidlo. Tím je moderní vozidlo, které vzešlo z výběrového řízení, specifikováno dle nejmodernějších trendů. Jedná se o moderní víceúčelový automobil s označením DA-L1Z na podvozku značky Iveco předurčeného především pro plnění úkolů v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení.  

 Dopravní automobil DA-L1Z IVECO DAILY 4x2 9001.31.

Motor Iveco F1CFL411W o výkonu 132 kW splňující emisní normu Euro 6. Vozidlo je vybaveno šesti rychlostní plně synchronizovanou mechanickou převodovkou. Rozměrově je vozidlo dlouhé 7 234 mm, široké 2 010 mm, vysoké 2 740 mm. Provozní hmotnost je 2794 kg a nejvyšší přípustná hmotnost je 5200 kg. Je vybaveno systémy ABS, ASR, EPS, LDWS, couvací kamerou, přední kamerou s GPS.

Vozidlo, vybaveno sedadly pro 9 osob včetně řidiče, je primárně určeno pro dopravu hasičů a hasičského vybavení na místo zásahu, dále pak pro krizový štáb města Chodov, převoz materiálu k zásahu, evakuaci obyvatel a také pro pomocné práce pro město. Lze ho rovněž využít jako zázemí chodovské jednotky při dlouho trvajícím zásahu. Vozidlo je vybaveno základním hasičským materiálem pro poskytování předlékařské první pomoci, materiálem pro pátrání po pohřešovaných osobách. Šest sedaček posádky je polohovatelných a vyjímatelných, což umožňuje zvětšit nákladový prostor, který je standardně oddělen uzavíratelnou přepážkou. Nákladový prostor je vybaven sklopnými lavicemi a stolem, základním týlovým zařízením, elektrocentrálou 2,3kW a je upraven na připravovanou kontejnerovou přepravu malých technických kontejnerů. Vnitřní naviják umožní naložení kontejnerů s materiálem a náčiním, kdy kontejner bude o rozměrech 1500x950x1700 mm. Jednotlivé kontejnery se plánují pořídit v rámci dovybavení vozidla.

Vozidlo je vybaveno technickými prostředky pro spojení s operačním střediskem a to radiostanicí THP 700 nejnovější verze, radiostanicí Mototrbo DM 4600 a SW s aplikací GINA.

Vůz vyrobila společnost THT Polička a město Chodov za něj zaplatilo 2,4 milionu korun s DPH. Karlovarský kraj (http://www.kr-karlovarsky.cz/, http://www.zivykraj.cz/) přispěl formou dotace na nákup částkou ve výši 450 tisíc korun.