Město Chodov ve spolupráci se zásahovou jednotkou hasičů využilo možnost získat bezúplatným převodem od Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje automobilový žebřík AZ30 IFA W50L. Již jeden automobilový žebřík u chodovské jednotky slouží, tak proč druhý? Nebudeme mít dva žebříky. To nemají u nás v kraji ani profesionálové. Na našem „starém“ žebříku bylo nutné provést nějaké opravy a blížila se „velká revize“, tak se město Chodov jako zřizovatel hasičské jednotky rozhodlo využít možnosti a převzalo od profesionálních hasičů „věkově mladší žebřík“. Ze dvou kusů by se dal dohromady jeden a byl odeslán na „velkou revizi“.

Vše šlo přesně podle plánů. „Toužimské štafle“ jsme odvezli a náš žebřík připravili odstrojením všeho možného také k cestě do servisního podniku. Stanovený den 6. června se „předávací“ skupina chodovských hasičů vydala se zasloužilým zásahovým vozem, který odvedl kus práce, jak u sokolovských profíků odkud přišel před několika lety do Chodova, tak následně u naší jednotky, směrem na Starý Jičín.

Při cestě jsme na dálnici D1 přibližně okolo 96 kilometru směrem na Brno měli technickou poruchu. „Fouklo“ těsnění pod hlavou, ale po dovozu náhradních dílů byla závada opravena zkušenými strojníky, a „starý“ žebřík nakonec doputoval až do Starého Jičína. Zde jsme převzali „novější“ žebřík, na kterém byla provedena dvacetiletá revize nástavby a oprava podvozku. Nyní se na domovské chodovské zbrojnici připravuje montáž majáků, radiostanice, držáků výbavy a dalších důležitých věcí. Přibližně v příštím týdnu se očekává kompletace a automobilový žebřík AZ30 IFA W50L půjde na výjezd.