Ve čtvrtek 26. srpna ráno, v době výjezdu k požáru do Karlových Varů, je naše cisternová automobilová stříkačka CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 odvolána k dopravní nehodě v ulici Poděbradova. Na místě zásahu jsme ihned a provádíme průzkum. Je zjištěno, že došlo ke střetu nákladního vozidla a chodce. Chodech se nacházel pod vozidlem a měl devastující zranění neslučitelná se životem. Na místo se dostavuje Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s CAS 20 Tatra 815 TERRNo1. Lékař potvrzuje úmrtí osoby, na místo se dostavují příslušníci SKPV Policie ČR a koroner ZZS. Členové naší jednotky provádí zajištění místa nehody, instalují nehodovou stěnu se zakrytím pohledů z blízkých panelových domů a také poskytují krizovou intervenční péči.

Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování Policie ČR.

V pondělí 23. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod na pozemních komunikacích. K nehodě osobního automobilu v katastru Dolní Nivy Horní Rozmyšl, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 19:08 hodin. K zásahu vyjíždí zároveň jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální hasičské stanice Sokolov. Po příjezdu na místo, kde již zasahují sokolovští profesionální hasiči a Policie ČR, plníme pokyny velitele zásahu.

V pondělí 2. srpna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky hasičů na dopravní nehodu se zraněním osob. K nehodě osobního vozidla v katastru obce Tatrovice vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 11:18 hodin. K zásahu vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že došlo k čelnímu nárazu osobního vozidla a dvě zraněné osoby jsou mimo vozidlo. Na místě již zasahuje hlídka Policie ČR, která poskytuje první pomoc. Zajišťujeme místo nehody, provádíme protipožární opatření a zároveň provádíme předlékařskou první pomoc zraněným osobám. Řidič, ač zraněný, byl agresivní zřejmě pod vlivem zakázaných látek a musela ho uklidnit policejní hlídka. Po příjezdu sokolovských hasičů přebírá jejich velitel velení u zásahu a my plníme příkazy velitele zásahu. Následně předáváme zraněné osoby do péče Zdravotnické záchranné služby.

V sobotu 26. června vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na dopravní nehody. K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu se zraněním, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 12:44 hodin. Na místo nehody v Mírové, přijíždíme současně s jednotkou HZS stanice Karlovy Vary a posádkami Zdravotnické záchranné služba Karlovarského kraje. Plníme úkoly stanovené velitelem zásahu. Situace je stabilizována a velitel zásahu nás následně odesílá zpět na základnu.

V neděli 23. května v noci vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky hasičů na dopravní nehodu 2 osobních vozidel nedaleko železničního přejezdu v Mírové. K nehodě vyjíždí dvě družstva profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary a naše jednotka. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 00:25 hodin. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje hlídka Policie ČR společně s dalšími řidiči a také místní obyvatelé. Prvotní zásah provedl, ještě před příjezdem záchranných složek, člen naší jednotky, který se vracel do svého domova. Na místě zjišťujeme, že došlo k nehodě jen jednoho osobního vozidla, ale kde je mimo vozidlo zraněno pět osob.

Ve čtvrtek 13. května jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu do ulice Karlovarská. K nehodě dvou osobních vozidel vyjíždíme v čase 13:17 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA. Na místě provádíme zajištění místa nehody, kontrolu zdravotního stavu posádek vozidel, protipožární zajištění a úklid provozních náplní a částí havarovaných vozidel.

V pondělí 10. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na dopravní nehodu na dálnici D6. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase v čase 15:10 hodin. Na místo nehody vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary a Policie ČR. Profesionální hasiči na místě nehody potvrdili, že se jedná o nehodu automobilové plošiny, která blokuje oba jízdní pruhy ve směru na Sokolov. Nehoda se obešla bez zranění a situace na místě zásahu je stabilizována. Na základě informací velitele zásahu, odvolalo operační středisko naši jednotku při jízdě k místu nehody, zpět na základnu.

Ve čtvrtek 6.května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku ještě jednou. Tentokrát to bylo na únik ropných produktů po dopravní nehodě. K zásahu do ulice Smetanova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 19:13 hodin. Po příjezdu na místo zjišťujeme, že k dopravní nehodě osobního vozidla došlo již o něco dříve a na místě zůstala zasažená část chodníku a přilehlé komunikace ropnou látkou. Provádíme posyp uniknuté látky stanoveným sorbentem a následný úklid.

V pátek 23. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na dopravní nehodu osobního vozidla. K zásahu do ulice Hlavní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 07:16 hodin. Na místě je zjištěno, že došlo k nárazu osobního vozidla do zaparkované dodávky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vlivem nehody došlo k úniku provozních kapalin z osobního automobilu. Provádíme protipožární opatření, úklid kapalných uhlovodíků a částí vozidel z pozemní komunikace.

Ve středu 10. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na dopravní nehodu nákladního vozidla. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 15:23 hodin. K zásahu v Horním Slavkově vyslalo operační středisko jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov a místní jednotka Sboru dobrovolných hasičů Horní Slavkov. Po příjezdu první jednotky na místo je průzkumem zjištěno, že došlo k převrácení nákladního vozidla na bok při vykládce materiálu. Nikdo není zraněn a z vozidla nic nevytéká. Naše jednotka je na základě informací velitele zásahu, vrácena operačním střediskem zpět na základnu.

V úterý 23. února v noci, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na dopravní nehodu osobního vozidla. K zásahu do Nejdecká vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 02:19 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzena informace o nárazu osobního vozidla do pevné překážky. Provádíme protipožární opatření, úklid provozních látek a spolupracujeme s Policií ČR.