V neděli 15. září vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu, kdy došlo k úniku oleje z osobního vozidla. K zásahu do ulice U Koupaliště vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 11:32 hodin.

V úterý 13. srpna dopoledne vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce ještě jednou. Tentokrát byla na operační středisko nahlášena dopravní nehoda osobního vozidla. K zásahu do Tatrovic vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 09:24 hodin. K zásahu je vyslána také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov a na místo míří posádky Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Po příjezdu na místo události provádíme zajištění místa nehody, zajištění havarovaného vozidla, protipožární opatření. Provádíme kontrolu zdravotního stavu řidiče a po příjezdu ZZS předáváme zdravotnickým záchranářům. Na místo se dostavují všechny povolané složky IZS a my jsme po splnění všech stanovených úkolů, odesláni velitelem zásahu zpět na základnu.

V úterý 30. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na železniční dopravní nehodu na trati nedaleko železničního přejezdu P254. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 05:38 hodin. K zásahu zároveň míří jednotka profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary. Drážní hasiči, kteří mají v kompetenci řešení nehod na železnici, nejsou na místo povoláni, jelikož již druhý den zasahují u velké železniční nehody u Mariánských Lázní. Po našem příjezdu k přechodu pro pěší P254 se vydáváme se základním vybavením asi jeden kilometr po kolejovém svršku směrem k vlaku. Po příchodu na místo je zjištěno, že došlo k nárazu motorové jednotky řady 810 do padlého stromu. Ve vlaku, kde se nacházel strojvedoucí a deset cestujících, nebyl nikdo zraněn. Na místo se dostavují hasiči z Karlových Varů. Provádíme odstranění padlého stromu pomocí motorové řetězové pily. Na základnu se vracíme krátce před půl sedmou ranní.

V pátek 26. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu tří vozidel se zraněním osob na silnici číslo 222 směrem na Jenišov. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 10:12 hodin. Na místo součastně míří základní složky integrovaného záchranného systému včetně jednotky Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary. Po příjezdu na místo jsou potvrzeny prvotní informace a naše jednotka je ponechána velitelem zásahu v záloze. Jelikož je situace již stabilizovaná, na místě zasahují záchranáři Zdravotnické záchranné služby i příslušníci Policie ČR ve spolupráci s profesionálními hasiči, jsme odesláni následně velitelem zásahu zpět na základnu.

V neděli 21. července odpoledne jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA na dopravní nehodu osobního vozidla v ulici Horní v Chodově, kde s námi zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov. Na místě zasahovali také příslušníci Policie ČR a strážníci Městské policie Chodov.

Ve čtvrtek 4. července je na tísňovou linku ohlášena dopravní nehoda dvou osobních vozidel v ulici Karlovarská u čerpací stanice. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro dvě jednotky předurčených na dopravní nehody. Naše jednotka vyjíždí k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA. Zároveň na místo míří jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary. Po příjezdu na místo, kde se nachází hlídka městské policie a Policie ČR, je průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel, jednotlivá vozidla jsou poškozena vzájemným střetem a nachází přibližně 100 metrů od sebe. Provádíme bezpečné ustavení zásahové techniky, protipožární opatření, kontrolu osob zda nedošlo ke zranění.

Ve čtvrtek 27. června odpoledne vyhlašuje Krajské operační a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na dopravní nehodu ve Staré Chodovské. K zásahu v chodovské části obce vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 14:44 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzena nehoda jednoho osobního vozidla, kdy zraněná řidička byla vyproštěna svědky nehody před příjezdem hasičů. Provádíme zabezpečení místa nehody, protipožární opatření a předlékařskou první pomoc. Velitel zásahu povolává prostřednictvím operačního střediska zdravotnickou záchrannou službu. Při nehodě došlo k poškození oplocení blízkého domu, narušení betonového elektrického sloupu. Je prováděn další průzkum a v rámci něho také letecké možného úniku plynu z blízkého plynového uzávěru. Na místě spolupracujeme s Městskou policií Chodov a Policií ČR.

V pondělí 3. června vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám předurčeným na dopravní nehody. K zásahu dopravní nehody terénního motocyklu se zraněním osoby vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 20:49 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary, Zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje družstvo karlovarských profesionálních hasičů společně se zdravotnickými záchranáři, plníme úkoly stanovené velitelem zásahu. Zraněná osoba byla transportována pozemní cestou do zdravotnického zařízení.

 

V pátek 12. dubna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu osobního vozidla na silnici mezi Mírovou a karlovarskou částí Počerny. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 18:24 hodin. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary, plníme pokyny velitele zásahu. Ve vozidle cestovalo pět osob a všechny utrpěly zranění. Hasiči provedli prvotní ošetření zraněných, než si všechny převzala záchranná služba. Provádíme standardní úkony při řešení dopravních nehod jako například protipožární opatření nebo zachytávání uniklých látek.

 

V pondělí 1. dubna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na požár osobního vozidla po dopravní nehodě. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 22:50 hodin. Po příjezdu na místo u železničního přejezdu P255 v katastrálním místě obce Mírová, je potvrzena dopravní nehoda osobního vozidla. To po nárazu do sloupu zůstalo na boku, ale k požáru nedošlo. Na místo zásahu přijíždíme současně s jednotkou profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary. Je prováděn průzkum, zajištění místa nehody a protipožární opatření. Řidič havarovaného vozidla byl nezraněn a mimo havarované vozidlo. Plníme úkoly stanovené velitelem zásahu.

 

V úterý 26. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu do ulice Rooseveltova. K zásahu je operačním střediskem vyslána také jednotka Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje ze stanice Sokolov. Naše jednotky vyjíždí k ohlášené nehodě dvou osobních vozidel s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 14:49 hodin. Po příjezdu na místo, které bylo hned naproti hasičské zbrojnici, je proveden průzkum a je zjištěno, že došlo k lehké nehodě dvou osobních vozidel. Provádíme zajištění vozidel, usměrňování dopravy za silného odpoledního provozu a úklid následků nehody.