Ve čtvrtek 2. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na dopravní nehodu v ulici Karlovarská. K nehodě dvou osobních vozidel se zraněním osob jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 15:22 hodin a zároveň vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov. Po příjezdu na místo, kde se již nacházeli příslušníci PČR a strážníci MěP Chodov, je potvrzena nehoda dvou vozidel. Na místo velitel zásahu povolává zdravotnickou záchrannou službu k ošetření jednoho z řidičů. Provádíme zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení, kontrolu osob i vozidel. Na místo se dostavuje jednotka profesionálních hasičů ze Sokolova, Skupina dopravních nehod Policie ČR, posádka ZZS a také odtahová služba.

V pondělí 24. února vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na dopravní nehodu tří vozidel. K zásahu v ulici U Porcelánky jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 15:54 hodin. K nehodě vyslalo operační středisko také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel a dodávkového automobilu. Nikdo nebyl při nehodě zraněn, ale došlo k úniku provozních kapalin.

Ve čtvrtek 16. ledna odpoledne vyjíždíme k druhému zásahu. Společně s jednotkou Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov, zasahujeme u dopravní nehody v Chodově. K dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo v ulici Husova, jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 15:55 hodin. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Zákaz kopírování článku a fotografie.

Ve čtvrtek 2. ledna vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu na silnici 222 z Chodova na Vřesovou. K zásahu jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 17:19 hodin. Ihned provádíme průzkum, který potvrdil nehodu osobního vozidla a nákladního vozidla. Provádíme předlékařskou první pomoc zraněné osobě z osobního vozidla. Na místě spolupracujeme s jednotkou Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov, jednotkou Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná, Policií ČR, Městskou policií Chodov a Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje.

V úterý 24. prosince večer, kdy se většina lidí schází u štědrovečerní večeře, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce znovu. K zásahu, kdy je ohlášena dopravní nehoda v Tatrovicích, jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. Po příjezdu na místo spolupracujeme s hlídkou Policie ČR a po příjezdu jednotky Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov plníme další úkoly stanovené velitelem zásahu.

V pondělí 23. prosince čtyřicet minut po půlnoci vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc v ulici Nádražní. K zásahu jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. Po příjezdu na místo je zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla, které skončilo v kolejišti v blízkosti železniční stanice. Provádíme protipožární opatření, informování správce železniční tratě i hasičské jednotky SŽDC. Na místě spolupracujeme s Policií ČR a městskou policií Chodov.

Ve středu 18. prosince jsme krátce před patnáctou hodinou vyjeli na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu dvou osobních vozidel v ulici Karlovarská. U dopravní nehody se zraněním osob jsme spolupracovali s jednotkou Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov, posádkou Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, hlídkou městské policie Chodov a hlídkou Policie ČR.

V pondělí 21. října jsme po půl šesté odpolední zasahovali společně s jednotkami hasičů HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov, HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov a SDH Vintířov u dopravní nehody stavebního stroje za Vřesovou, směrem na Tatrovice. Při dopravní nehodě došlo k úniku většího množství ropných látek. K zásahu jsme vyjeli s CAS 30 T815 TERRA.

V první polovině října vyjela naše zásahová jednotka ke třem událostem. Ve středu 9. října v 09:06 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár v podniku v Nejdku. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1. Po příjezdu na místo, kde již zasahují další jednotky hasičů, je průzkumem zjištěno, že se jedná o vnitropodnikové cvičení pro zaměstnance.

Další výjezd jsme absolvovali o den později tedy 10. října, kdy jsme vyjeli na technickou pomoc, únik nebezpečné látky do ovzduší v Sokolově. Jednalo se o prověřovací cvičení složek integrovaného záchranného systému, podniku chemické výroby, krizového štábu města Sokolov, krizového štábu Karlovarského kraje a dalších spolupracujících orgánů povodí a životního prostředí. K tomuto zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 08:37 hodin.

Zatím poslední výjezd jsme absolvovali v v úterý 15. října, kdy Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, únik ropných produktů na pozemní komunikaci z osobního vozidla v katastru obce Jenišov. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 13:19 hodin. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel od sebe vzdálených 100 metrů. Provádíme protipožární opatření, zajištění místa nehody, kontrolu zdravotního stavu účastníků nehody. Nehoda se obešla bez zranění osob, ale došlo k většímu úniku ropných látek na silnici. Velitel zásahu žádá operační středisko o vyslání další posilové jednotky. Na místo nehody se dostavuje jednotka hasičů ze Staré Role. Po splnění všech úkolů, se obě jednotky v čase 15:43 hodin, vrací zpět na základnu.

V neděli 15. září vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu, kdy došlo k úniku oleje z osobního vozidla. K zásahu do ulice U Koupaliště vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 11:32 hodin.

V úterý 13. srpna dopoledne vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce ještě jednou. Tentokrát byla na operační středisko nahlášena dopravní nehoda osobního vozidla. K zásahu do Tatrovic vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 09:24 hodin. K zásahu je vyslána také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov a na místo míří posádky Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Po příjezdu na místo události provádíme zajištění místa nehody, zajištění havarovaného vozidla, protipožární opatření. Provádíme kontrolu zdravotního stavu řidiče a po příjezdu ZZS předáváme zdravotnickým záchranářům. Na místo se dostavují všechny povolané složky IZS a my jsme po splnění všech stanovených úkolů, odesláni velitelem zásahu zpět na základnu.