V pátek 23. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na dopravní nehodu nákladního vozidla v katastru Karlových Varů. K zásahu, do karlovarské části Počerny na silnici od „vysílačky“, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 20:53 hodin. K zásahu zároveň vyjíždí jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a technickým automobilem chemickým TA-L1CH a jednotka Sboru dobrovolných hasičů s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. Při jízdě na místo zásahu se dozvídáme při poslechu radiokomunikace mezi operačním střediskem a první jednotkou na místě události, že se jedná o nehodu nákladního vozidla přepravující nebezpečné látky dle ADR.

Po příjezdu na místo nehody je potvrzena nehoda vozidla označeného dle předpisů ADR s Kemler kódem 40 a UN  kódem 1361. To znamená, že vozidlo má převážet hořlavou pevnou látku na bázi uhlí. Operační středisko informuje velitele zásahu, že by se mohlo jednat o uhelný prach. Velitelem zásahu je zjištěno, že cisterna je prázdná a žádné nebezpečí nehrozí. Hasiči řešili únik provozních náplní vozidla kdy provedli protipožární opatření a zachytávání unikající nafty z nádrží tahače. Na místě zasahují také hlídky Policie ČR a posádka Skupiny dopravních nehod Policie ČR. Naše jednotka plní úkoly stanovené velitelem zásahu. Silnice byla několik hodin neprůjezdná do doby vyproštění havarovaného zahraničního vozidla.