V úterý 30. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na železniční dopravní nehodu na trati nedaleko železničního přejezdu P254. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 05:38 hodin. K zásahu zároveň míří jednotka profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary. Drážní hasiči, kteří mají v kompetenci řešení nehod na železnici, nejsou na místo povoláni, jelikož již druhý den zasahují u velké železniční nehody u Mariánských Lázní. Po našem příjezdu k přechodu pro pěší P254 se vydáváme se základním vybavením asi jeden kilometr po kolejovém svršku směrem k vlaku. Po příchodu na místo je zjištěno, že došlo k nárazu motorové jednotky řady 810 do padlého stromu. Ve vlaku, kde se nacházel strojvedoucí a deset cestujících, nebyl nikdo zraněn. Na místo se dostavují hasiči z Karlových Varů. Provádíme odstranění padlého stromu pomocí motorové řetězové pily. Na základnu se vracíme krátce před půl sedmou ranní.