Ve středu 24. února vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky zařazené v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár budovy bývalé sokolovny v lázeňském území v Karlových Varech. Po příjezdu první jednotky na místo, vyhlašuje velitel zásahu druhý stupeň poplachu. Operační středisko vyhlašuje poplach naší jednotce v čase 07:47 a určuje k výjezdu cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo dostáváme úkoly od velitele zásahu a provádíme hašení požáru na určených místech, vyhledávání osob, které by se mohli nacházet v rozlehlé budově, vyhledávání dalších ohnisek požáru a rozebírání konstrukcí.

V úterý 23. února v noci, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na dopravní nehodu osobního vozidla. K zásahu do Nejdecká vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 02:19 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzena informace o nárazu osobního vozidla do pevné překážky. Provádíme protipožární opatření, úklid provozních látek a spolupracujeme s Policií ČR.

Dnes v neděli 21. února jsme opět pomáhali s provozem odběrového místa v Chodově, kde se provádějí antigenní testy určené pro pendlery s povolením a řidiče mezinárodní kamionové dopravy. Testování je v Chodově prováděno jen v neděli a testování provádí určení zdravotníci pod vedením paní Bělohlávkové. Členové naší zásahové jednotky pracují na odběrovém místě v části evidenční.

Zájemci se musí přihlásit skrze centrální rezervační krajský formulář na stránkách https://www.rezervacekk.cz/

Pro neděli 21. 2. 2021 je již kapacita volných míst na odběrovém místě Chodov vyčerpána.

Chceme Vás všechny požádat o trpělivost a shovívavost, a především o dodržování hygienických opatření v odběrovém místě a dodržování vládních opatření i před budovou. 

Upozornění:

Při nedodržení intervalu stanoveného pro pojišťovnou hrazené provedení POC antigenního testu Vám test nebude proveden nebo po Vás může být vymáhána úhrada vyšetření, a to i zpětně.

- Věnujte pozornost vyplnění správné e-mailové adresy v registračním formuláři, na který Vám bude zaslán odkaz pro potvrzení, případnou změnu či zrušení rezervace. Nenaleznete-li potvrzovací email v doručené poště (zejm. @gmail.com), zkontrolujte složky „Spam“ a „Hromadné zprávy“.

Na odběr se dostavte v přesně rezervovaný čas. Přispějete tak k předcházení vzniku front na odběrovém místě a omezování kapacit daného odběrového místa.

- Pokud se nemůžete dostavit ve Vámi rezervovaném termínu testu, zrušte tuto rezervaci prostřednictvím odkazu uvedeného v potvrzovacím e-mailu. Uvolníte tak kapacitu pro jiné zájemce o testování.

 

V úterý 16. února jsme mimo zásahů u dvou dopravních nehod a odstraňování ledových převisů na budovách města, provedli dovoz ochranných pomůcek ze skladu úřadu ORP Sokolov. Následně jsme respirátory řady FFP2, které obdrželo město Chodov, předali na určená místa v našem městě dle rozdělovacího plánu města Chodov.

V úterý 16. února dopoledne jsme na žádost města Chodov prováděli preventivní opatření v rámci bezpečnosti obyvatel u čtyřech budov v majetku města. S pomocí automobilového žebříku AZ 30 Iveco Magirus jsme postupně provedli odstranění sněhových převisů a rampouchů.

Hasiči v této souvislosti všechny občany a majitele objektů upozorňují, že:

• Za bezpečný provoz staveb, tedy i za bezpečný stav a údržbu střech, zodpovídají výhradně majitelé těchto objektů. Ti mají zákonnou povinnost starat se o svůj majetek tak, aby neohrozili zdraví, životy a majetek dalších osob.

• Měli by tedy i průběžně odstraňovat sníh a led ze střech, aby nebyla střešní konstrukce nadměrně zatížena a nebyli ohroženi kolemjdoucí lidé nebo majetek.

Po příjezdu na zbrojnici od předešlé dopravní nehody, kdy je vozidlo a vybavení technických prostředků opět připraveno k dalšímu výjezdu, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky hasičů na dopravní nehodu s vyproštěním osob. Prvotní informace od operačního střediska byla, že došlo k nehodě osobního vozidla, které skončilo na střeše mimo komunikaci a je potřeba vyprostit zraněnou osobu.

K zásahu do Lomnice jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 06:37 hodin. Na místo současně vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Březová. Samozřejmostí byl výjezd posádek Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Na místě zásahu se potvrzují původní informace a my plníme úkoly stanovené velitelem zásahu.

Úterní ráno 16. února, přineslo změnu počasí, kdy přes noc napadlo od pěti místy a do deseti centimetrů těžkého mokrého sněhu a teplota kolísala okolo 0 teplotních stupňů. Naše jednotka byla mezi pátou a sedmou hodinou ranní, dvakrát aktivována na dopravní nehodu s vyproštěním osob.

K první nehodě, střetu osobního automobilu a osobního motorového vlaku řady 810 na železničním přejezdu u Božičan, jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 05:38 hodin. Na místo nehody operační středisko vyslalo také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotku Hasičského záchranného sboru podniku Správa železnic Cheb, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Nová Role a jednotku Sboru dobrovolných hasičů Nejdek. Zároveň na místo vyjeli posádky Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Na místě provádíme vyproštění zraněné osoby.

V pondělí 15. února vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou. K zásahu do části obce Mezihorská, spadající pod obec Jindřichovice, jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 14:57 hodin. Na místě poskytujeme předlékařskou první pomoc starší osobě, a to do příjezdu posádky zdravotnických záchranářů. Následně provádíme transport do sanitního vozidla.

Pondělí 15. února brzo ráno, vyjeli dva členové naší zásahové jednotky na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje s velitelským automobilem VEA Škoda Octavie, aby na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří s profesionálními hasiči HZS Karlovarského kraje, prováděli antigenní testy v mobilním odběrovém místě. Odběry jsou v současnosti určené pro řidiče mezinárodní kamionové dopravy a pro vybrané pendlery s povolením.

V neděli 14. února vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, transport pacienta. K zásahu do Vintířova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou v čase 17:21 hodin. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje místní jednotka hasičů z Vintířova, spolupracujeme na transportu pacienta do sanitního vozidla Zdravotnické záchranné služby.

V neděli, stejně jako v sobotu, jsme rozváželi do poštovních schránek seniorům věkové kategorie nad 80 let, zdravotnické třívrstvé ústenky (roušky), které obdrželo město Chodov. Ochrannou pomůcku dostalo v průběhu víkendu 440 nejstarších obyvatel města do svých poštovních schránek.