V pondělí 22. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na záchrana osoby s použitím AED. K zásahu do ulice Školní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 21:42 hodin. Po příjezdu na místo spěcháme po schodišti do nejvyšších pater domu se zdravotnickým batohem a automatizovaným externím defibrilátorem. Samozřejmě jsme vybaveni ochrannými prostředky v době kovidové. Na místě spolupracujeme s hlídkou městské policie. Dostáváme se do bytu a přebíráme provádění kardiopulmonální resuscitace od rodinného příslušníka. Nasazujeme přístroj AED. Na místo se dostavují posádky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a zdravotničtí záchranáři pokračují v resuscitaci. Lékař musí ale následně konstatovat úmrtí osoby.

V sobotu 20. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, záchrana osob z výtahu. K zásahu do ulice Smetanova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 14:09 hodin. Po příjezdu na místo se potvrzuje informace o dvou osobách uvíznutých ve výtahu po výpadku elektrické energie. Osoby jsou nezraněny a komunikují s hasiči. Provádíme ve spolupráci s odbornou výtahářskou firmou vyproštění osob z výtahové kabiny. Následně provádíme kontrolu zdravotního stavu osob a přivolaný technik provádí zajištění výtahové kabiny proti vstupu osob.

V úterý 16. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky hasičů na technickou pomoc, únik plynu. K zásahu mezi Božičany a Jimlíkov vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 15:20 hodin. Po příjezdu na místo, kde se potvrzuje překopnuté vysokotlaké plynové potrubí, zůstáváme na pokyn velitele zásahu v taktické záloze připraveni zasáhnout v případě exploze. Plyn se z bezpečnostních důvodů nechává unikat. Uzavření plynového vedení mohou v tomto případě provést jen pracovníci plynárenské pohotovostní služby. Jednalo se o masivní únik plynu, kdy byl slyšet i v Chodově. Na místě zasahovali hasičské jednotky, pracovníci plynárenské pohotovostní služby a příslušníci Policie ČR. Příčiny narušení vysokotlakého potrubí prošetřuje Policie ČR. Na základu se vracíme krátce po 18 hodině.

V úterý 16. listopadu 2021 odborná porota ocenila padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky za profesionálně provedené zásahy a preventivní a společensky prospěšnou činnost. Toto prestižní ocenění se udílí jednou ročně, na základě posouzení provedených zásahů a činnosti.

Zapojení se do boje s šířením nemoci covid-19, pomoc při povodních, tornádu nebo i osamoceným a nemocným lidem, to vše byly zásahy a činnosti, se kterými se přihlásili letošní finalisté do 11. ročníku ankety. O titul Jednotka nebo Sbor dobrovolných hasičů roku se ucházelo 120 zájemců z celé České republiky. Padesáti z nich pak veřejnost poslala rekordních téměř 58 tisíc hlasů, na základě, kterých vzešlo jejich výsledné pořadí.

Naše jednotka byla vybrána mezi finalisty oblasti „jih-západ Čech“ za zásah z 29. května 2021, kdy jsme zasahovali na požáru výškové budovy v ulici Školní v Chodově. Na základě výsledků hlasování veřejnosti, jsme obsadili krásné 2. místo. Podrobnosti o zásahu ZDE.

Jedním z cílů ankety je posílit veřejné povědomí o nenahraditelnosti 360 tisíců aktivních členů dobrovolných hasičů v rámci integrovaného záchranného systému. Díky regionální působnosti to jsou právě dobrovolní hasiči, kdo přijíždí většinou jako první a řeší prvotní zákroky při požárech, dopravních nehodách nebo povodních.

S ohledem na riziko covid-19 se vyhlašování 11. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku konalo za zpřísněných ochranných opatření. Vyhlášení i příprav se mohli účastnit pouze osoby s platným negativními testy. Oceňování jednotek a sborů dobrovolných hasičů natáčely také kamery České televize, která byla hlavním mediálním partnerem večera. Diváci pořad budou moci vidět 4. prosince ve 14:30 na programu ČT2. Ty nejlepší zásahy a skutky představí prostřednictvím zábavného televizního pořadu široké veřejnosti.

Jednotka SDH Chodov DĚKUJE všem, kteří hlasovali a podpořili nás, v této anketě. Děkujeme také všem, co nás dlouhodobě podporují a v neposlední řadě děkujeme za každodenní podporu našim rodinám.

V pátek 12. listopadu vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu osobního vozidla a motocyklu společně s jednotkou Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary. K zásahu mezi Novou Rolí a Božičany vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 22:18 hodin. Po příjezdu na místo potvrzujeme na operační středisko náraz motocyklu do osobního vozidla. Provádíme zajištění místa nehody, protipožární opatření, kontrolu zdravotního stavu osob a osvětlení místa zásahu.

V pátek 12. listopadu proběhl další z plánovaných výcvikových dní. V rámci prohlubování znalostí s objekty v hasebním obvodu naší jednotky, jsme se seznamovali s rekonstruovanou budovou nové základní umělecké školy v ulici Dukelských hrdinů. Základem bylo prověření nástupních ploch pro hasičskou techniku. Ustavení a dostupnost automobilového žebříku AZ 30 s možnostmi dostupnosti vodních zdrojů. Prověřovalo se nejen stavební řešení vnitřních prostor s druhy použitého materiálu a směry únikových a evakuačních cest, ale také řešení elektrické požární signalizace. S tím souviselo prověření klíčového trezoru požární ochrany a obslužného pole požární ochrany.

Ve čtvrtek 11. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. Oznamovatel ohlásil na tísňovou linku obavu o osobu, která se má nacházet v bytě a neotevírá. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 11:50 hodin. Na místě nás očekává hlídka Policie ČR a oznamovatel. Dostáváme se do bytu nouzovým vstupem přes okno. V bytě je nalezena osoba bez známek života. Místo zásahu je předáno Policii ČR a my se vracíme na základnu.

Ve středu 10. listopadu odpoledne, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení silničních dopravních nehod. K nehodě dvou osobních vozidel v karlovarské městské části Počerny na křižovatce „U vysílačky“, vyjíždí jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. V čase 15:22 hodin přijíždíme na místo, kde již zasahuje jednotka karlovarských profesionálních hasičů a hlídka Policie ČR.

Ve středu 10. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 01:42 hodin. Po příjezdu na místo, kde již zasahovala hlídka městské policie, je potvrzeno, že se jedná o zraněnou osobu v bytě. S pomocí sousedky zraněné osoby se podařilo dostat do bytu bez použití násilného vstupu. Zraněné osobě poskytujeme předlékařskou pomoc s kontrolou saturace a tepu. Je povolána Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a do jejich příjezdu neustále sledujeme zdravotní stav osoby. Po příjezdu zdravotnických záchranářů, předáváme zraněnou osobu do jejich péče a naše jednotka se vrací zpět na základnu.

V neděli 7. listopadu vyjíždí na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje dvě jednotky hasičů na záchranu osoby, která má sebevražedné sklony. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 15:45 hodin. K zásahu vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary. K události vyjela Policie ČR s vyjednavačem, Městská policie Chodov, Zdravotnická záchranná služba. Na události intenzivně spolupracovali operátoři operačních středisek hasičů, policie i záchranné služby. Osoba nalezena na mostě železniční tratě.

V sobotu 6. listopadu vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc do ulice Revoluční. Na tísňovou linku byl nahlášen únik vody z bytu kde nikdo neotevírá. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 23:05 hodin. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že zdroj úniku vody je v bytě, který má uzamčené bezpečností vchodové dveře a nelze je otevřít. Policie ČR potvrdila, že majitel bytu musí být doma a nereaguje a může se u něj jednat o zdravotní potíže. Velitel zásahu povolává prostřednictvím operačního střediska na místo výškovou techniku naší jednotky.