Ve středu 15. září vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na spolupráci se složkami IZS. K transportu pacienta pro Zdravotnickou záchrannou službu vyjíždíme do ulice Luční s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA v čase 11:50 hodin. Po příjezdu na místo spolupracujeme se zdravotnickými záchranáři. Přesouváme zraněnou osobu po základním ošetření do celotělových vakuových nosítek. Z důvodu bezpečnějšího transportu zraněné osoby mimo budovu, musíme vysadit vstupní dveře do bytu a následně provádíme transport do sanitního vozidla.

V úterý 14. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. Na tísňovou linku bylo nahlášeno podezření na zdravotní problémy osoby v bytě, která neotevírá a z bytu je slyšet vyzvánění telefonu. K zásahu do ulice Revoluční vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 08:22 hodin. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje hlídka Policie ČR a hlídka městské policie, zjišťujeme, že byt byl již otevřen a žádné nebezpečí nehrozí.

V pátek 10. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár nádoby na komunální odpad. K zásahu do ulice Tovární vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 TERRNo1 v čase 21:31 hodin. Po příjezdu za polikliniku, potvrzujeme na operační středisko požár odpadkového koše, který je uhašen jedním útočným proudem „C“.

Ve středu 8. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám ve druhém stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár v Sokolově. K zásahu do sokolovské ulice Švabinského vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 08:09 hodin. Poplach byl vyhlášen pro jednotky Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov, Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, Sboru dobrovolných hasičů Chodov, Sboru dobrovolných hasičů Loket, Sboru dobrovolných hasičů Kynšperk nad Ohří, Sboru dobrovolných hasičů Březová (SO), Sboru dobrovolných hasičů Bukovany, Sboru dobrovolných hasičů Habartov.

V pondělí 6. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach naší jednotce dopoledne dvakrát a tentokrát to bylo na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení na žádost ZZS. K zásahu do ulice Čs. Odbojářů vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA v čase 10:01 hodin. Po příjezdu na místo zásahu, kde nás očekává oznamovatel, který uvádí, že osoba v bytě neotevírá a on se nemůže dostat do bytu. Velitel zásahu nařizuje násilné otevření vstupních dveří. V době nasazení speciálních prostředků značky Rescop, jsou dveře otevřeny uživatelkou, která uvádí, že se jí udělalo nevolno a nemohla otevřít. Na místo se dostavuje Zdravotnická záchranná služba, která provádí kontrolu zdravotního stavu osoby a se zjištěním, že není nutná hospitalizace, se vrací všechny záchranné složky zpět na základnu.

Město Chodov pořídilo pro potřeby zásahové činnosti chodovských hasičů nový technický prostředek. Ten na konci srpna převzala naše hasičská jednotka a je jím terénní čtyřkolka značky Can-Am od výrobce Bombardier R.P., kterou do ČR dodala společnost BCE a město zakoupilo od společnosti TOMICO group s.r.o. Vozidlo TRAXTER XU HD10 T má uzavřenou kabinu pro posádku, vysoce výkonný motor Rotax V-Twin 967cc, dynamický posilovač řízení, trakční systém se čtyřmi režimy, 2WD/4WD, odpružení TTA, duální kotoučové brzdy vpředu i vzadu, uzamykatelný diferenciál, 27palcové pneumatiky Maxxis Coronado, cargo box na 454 kg, čelní ochranný ocelový rám, ocelový rám k prodloužení nákladového cargo boxu, lanový naviják k samovyproštění s ocelovým lanem o délce 13 m, výstražné světelné zařízení Federal Signal Vama mini legend doplněné o Federal Sigma Vama nanoled a zvukové zařízení Federal Signal Vama ASX 700. Vozidlo je dlouhé 3,05 m (neprodloužená verze), široké 1,57 m a vysoké 1,93 m.

Zásahové vozidlo je předurčeno na zásahy v těžkém terénu v katastru města, ale i pro místa kde jsme určeni poplachovým plánem IZS. Jedná se především o zásahy záchrany osob, požáry ve špatně přístupném terénu, přeprava zraněných osob na přístupná místa nebo rychlou přepravu záchranářů ke zraněné osobě, pátrání po pohřešovaných osobách v terénu, řešení dopravních nehod v terénu, přeprava hasičských prostředků na místo zásahu a zpět, a průzkum širšího místa zásahu.

V současné době se vozidlo dovybavuje spojovacími prostředky pro komunikaci s operačním střediskem a probíhá školení členů jednotky a výcvikové a kondiční jízdy. Po splnění všech požadavků, bude vozidlo zařazeno do výjezdu.

Na pořízení tohoto speciálního hasičského prostředku se podílelo Město Chodov, Karlovarský kraj, Živý kraj, KH Czechia a paní Eva Bělohlávková.

V sobotu 4. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky ve druhém stupni poplachu na požár skládky komunálního odpadu Činov na Karlovarsku. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 TERRNo1 v čase 16:57 hodin. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahuje několik jednotek hasičů, jsme ponecháni velitelem zásahu v záloze na místě a jsme připraveni na střídání na určených úsecích. Po provedení lokalizace jsme odesláni velitelem zásahu zpět na základnu.

Ve čtvrtek 2. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu do obce Vřesová vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 19:56 hodin. Po příjezdu na místo zásahu, kde nás očekává hlídka Policie ČR. V bytě se má nacházet osoba, která ale nereaguje. Velitel zásahu vydává příkaz vstoupit do bytu nouzově přes okno s využitím automobilového žebříku. V bytě je nalezena zraněná osoba, které do příjezdu Zdravotnické záchranné služby poskytujeme předlékařskou první pomoc. Po příjezdu zdravotnických záchranářů, předáváme zraněnou osobu do jejich péče a vracíme se na základnu.

Ve středu 1. září vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice U Porcelánky vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA v čase 19:56 hodin. Na místě je zjištěno, že došlo k převržení láhve s motorovým olejem u jednoho osobního automobilu. Provedli jsme úklid zasažené části komunikace od oleje pomocí sypkého sorbentu.

V pondělí 30. srpna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach na technickou pomoc, čerpání vody. K zásahu do ulice Čapkova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA v čase 16:33 hodin. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k vytopení čtyř bytů v panelovém domě. Na příkaz velitele zásahu byl uzavřen hlavní přívod vody v domě a byl vypnut přívod elektrické energie u vytopených bytů. Na místo zásahu je povolán dopravní automobil DA Iveco Daily chodovské jednotky s průmyslovým vysavačem na odsávání vody. Vodu jsme odstraňovali ve dvou nejvíce zasažených bytech. Přesně po hodině je zásah ukončen a vracíme se na základnu.

V sobotu 28. srpna, v době, kdy jsme zabezpečovali požární, logistické a zdravotní zajištění běžeckého závodu Chodovská vlečka, nám Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje vyhlásilo poplach na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. Na tísňovou linku bylo nahlášeno, že je potřeba otevřít osobní automobil. K zásahu do ulice U Koupaliště vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA v čase 18:14 hodin. Po příjezdu na místo události je průzkumem zjištěno, že řidič se snaží se dostat do vozidla, ačkoliv má k dispozici klíče. Zámky jsou evidentně poškozené a nefunkční, žádné další nebezpečí nehrozí. Velitel zásahu proto rozhodl, že jednotka dále zasahovat nebude a majiteli byla doporučena odborná specializovaná služba nebo servis.