V úterý 19. června vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár sklepních prostor ve věžovém domě v ulici Poděbradova. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z Tatra 815 TERRNo1 a s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T Tatra 815 TERRNo1 v čase 19:47 hodin. Operační středisko hasičů vyslalo na místo zásahu také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a automobilovým žebříkem AZ 40 Iveco Magirus, také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus, velitelským automobilem VEA Toyota Hilux, také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Chemické závody Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania.

Ve čtvrtek 20. července krátce po půl osmé večerní je na tísňovou linku přijata informace o požáru v podzemních patrech hotelového komplexu Thermal v Karlových Varech. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě na místo vysílá hasičské jednotky podle poplachového plánu. Naše jednotka na místo vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. V hotelu Thermal došlo k požáru balneo provozu v druhém podzemním podlaží. Požár značně poškodil prostory i vybavení v baleno provozu, mimo tuto část se díky rychlému zpozorování a rychlému zásahu hasičů nerozšířil. Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř ze zplodin hoření, proto začala evakuace hotelových hostů ještě před příjezdem hasičů a hasiči pomáhali z evakuací a záchranou všech osob z hotelu. Hoteloví hosté se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v celém hotelu.

Ve středu 21. prosince vyhlašuje krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach ve druhém stupni podle požárního poplachového plánu na požár strojírenského podniku v Nejdku. K zásahu vyjíždí naše jednotka v 11:42 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERNNo1 a velitelským automobilem VEA Škoda Yeti. Naše jednotka po příjezdu na místo dostává úkoly od velitele zásahu. Provádíme společně s dalšími jednotkami průzkum uvnitř hořící budovy i další části, která je silně zakouřená, hašení požáru ve sklepních i nadzemních částech budovy, vynášení materiálu, rozebírání konstrukcí a také dálkovou dopravu vody. Jeden ze členů jednotky prováděl fotografickou dokumentaci na pokyn velitele zásahu. Zásah bylo nutné vést v dýchací technice, velitel zásahu si tak na místo vyžádal protiplynový automobil z hasičské stanice CHZ Sokolov s dostatečnou zásobou dýchacích přístrojů.

Důležité!!! V současnosti se nelze dovolat na žádná národní tísňová čísla (150, 155, 158 i 112) z Telefoniky O2. Pokud budete nutně potřebovat pomoc, vyndejte SIM kartu a dovoláte se na 112, kde bude odbaven Váš tísňový hovor.

V současné době řeší základní složky IZS problém spojení na straně operátora O2 .

PROSÍME VŠECHNY, KTEŘÍ BUDOU POTŘEBOVAT VYUŽÍT TÍSŇOVOU LINKU, ABY VYNDALI SVOU SIM KARTU Z TELEFONU A PAK VYTOČILI ČÍSLO tísňové linky.

Ve čtvrtek 16. října krátce po půl desáté dopolední vyhlašuje krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach chodovské jednotce na požár výškové budovy. Z výjezdového lístku a dalších několika druhů informačních technologií se dozvídáme, že je hlášen požár výškové budovy v ulici U Koupaliště. K zásahu jsou operačním střediskem vyslány 4 jednotky stanovené požárním poplachovým plánem. Na tísňovou linku hasičů volá stále více lidí. Naše jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a automobilovým žebříkem AZ 30. Již při jízdě Husovou ulicí je vidět trochu kouře v této ulici. Po vyjetí z kruhové křižovatky u Penny, je už vidět na věžové domy v ulici U Koupaliště, kdy prostřední je zcela zahalen do černého kouře. Po příjezdu na místo jsou vidět plameny z balkonu ve třetím patře třinácti patrové výškové budovy.

V pátek 11. července se naplnily předpovědi meteorologů a před osmnáctou hodinou se městem prohnala bouře doprovázená silným větrem. Ten způsobil pád několika stromů, k jejichž odstranění jsme museli vyjíždět. Jednalo se o zásahy v ulicích Husova, Náměstí ČSM, Dukelských Hrdinů, Horní. V areálu BVC Chodov došlo k převrácení velkých stanů a namotání na plot, ty hrozily pádem na některého z návštěvníků nadcházejícího mistrovství juniorů v plážovém volejbale. Na pokyn velitele zásahu byla konstrukce stanů rozebrána.