V úterý 19. června vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár sklepních prostor ve věžovém domě v ulici Poděbradova. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z Tatra 815 TERRNo1 a s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T Tatra 815 TERRNo1 v čase 19:47 hodin. Operační středisko hasičů vyslalo na místo zásahu také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a automobilovým žebříkem AZ 40 Iveco Magirus, také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus, velitelským automobilem VEA Toyota Hilux, také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Chemické závody Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania.

Po našem příjezdu na místo je prováděn průzkum, kterým bylo zjištěno, že došlo k požáru hlavního uzávěru plynu na patě domu v plynovém přístavku. Dalším průzkumem zjištěn kouř a přítomnost plynu uvnitř budovy. Požár se podařilo rychle uhasit, ale v domě byla neměřena zvýšená koncentrace plynu. Byla proto nařízena evakuace osob. Na místo se dostavují nejen všechny povolané jednotky hasičů, ale také další hlídky policie, pracovníci plynárenské pohotovostní služby, vedení města, zástupci majitele budovy. Přivolaní pracovníci plynárenské společnosti provedli provizorní ucpání prohořelé přípojky. Hasiči provedli odkopání zeminy u domu, aby plynaři mohli provést zaškrcení přívodného plynového vedení k domu. Zároveň hasiči prováděli evakuaci osob z domu, odvětrávání vnitřních prostor domu pomocí přetlakových ventilátorů ke snížení koncentrace plynu v domě.

Pro evakuované obyvatele byl velitelem zásahu povolán hasičský evakuační autobus z hasičské stanice HZS Chemické závody Sokolov. Po uzavření přívodu plynu, důkladném odvětrání a opakovaném monitorování koncentrací plynu v domě, se po třech hodinách mohli obyvatelé domu vrátit zpět do svých bytů. Příčina požáru a výše škody je v šetření vyšetřovatele požárů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a příslušníků Skupiny kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kteří událost šetří jako obecné ohrožení.

Jednotky a technika na místě zásahu:

JSDH Chodov – CAS 24 T815, CAS 20 T815, VEA Škoda Octavia, DA Toyota Hiace

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov – CAS 24 Scania, AZ 30 Iveco Magirus, VEA Toyota Hilux, VEA Škoda Yeti

HZS Karlovarského kraje stanice Chemické závody – CAS 24 Scania, evakuační autobus Crossway

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary – CAS 24 Scania, AZ 40 Iveco Magirus

JSDH Vintířov – CAS 30 Scania

HZS Karlovarského kraje UO Sokolov – VA VW Caddy