Chodovský sbor dobrovolných hasičů se již tradičně podílel na organizaci masopustního reje v našem městě. Ten proběhl v neděli 4. února. Masopust zahájil starosta města Chodova Patrik Pizinger. Bývalý starosta a člen sboru Ing. Josef Hora se svou kapelou i masopustním šramlem brázdil ulice Chodova na přívěsu tažený naším historickým hasičským vozidlem Erenou. Na Staroměstské ulici opět probíhal tradiční staročeský jarmark, kde bylo možné ochutnat zabíjačkové pochoutky, ale i další tradiční pochutiny. Probíhaly také soutěže masek dospělých i dětí, kteří byli odměněni sladkými nebo pro dospělé tekutými cenami. Atmosféru dotvářela také dobově ustrojená skupina četnické stanice, která měla za úkol dbát na bezpečnost slavností a ochránit davy návštěvníků od nebezpečného medvěda. Počasí bylo slunečné a chodovský masopust si nenechalo ujít velké množství diváků.

V sobotu 6. ledna jsme přijali pozvání od kolegů policistů na další futsalový turnaj o pohár Policie ČR ÚO Sokolov, který se konal v chodovské sportovní hale. Akce se zúčastnila čtyři družstva a hrálo se systémem každý s každým 2 x 11 minut. Družstva byla velmi vyrovnaná, utkání měla vysokou úroveň a rozhodovaly opravdu jen drobné chybičky. Vítězství patřilo loketským policistům, na druhém místě byli chodovští policisté, třetí se umístili chodovští hasiči a čtvrté místo obsadili policisté z Územního odboru Sokolov. Ale o to ani tak nešlo, sešla se opět skvělá parta lidí, která se stará o bezpečnost občanů, turnaj proběhl v pohodové i kamarádské atmosféře a všichni si jej náležitě užili.

Ve čtvrtek dostali hasiči jednu ze zvláštních žádostí o pomoc od vedení našeho města. Úkolem bylo přesunout novou technologii na zpracování jídelních zbytků tzv. "kompostéru" do určených prostor školní jídelny. Hasiči ve spolupráci s firmou CHOTES využili svých odborných znalostí a vzhledem k rozměrům si s poměrně těžkým úkolem a prostřednictvím bezpečného postupu poradili. Nový kompostér zpracuje všechny syrové i vařené zbytky jídel. K přeměně na výživný substrát dochází do 24 hodin díky mikroorganismům Acidulo. Technologie disponuje také nano filtry, které zamezí produkci škodlivých plynů. Celý proces kompostování je automatický a bezzápachový.  Kromě potravin z jídelny se přidávají do kompostéru i nesnědené svačiny žáků. Stroj vyrobí substrát, který má další využití, například k hnojení.

V sobotu 18. listopadu se uskutečnil již šestý ročník "Vánočního turnaje v sálové kopané", který pořádáme pro bezpečnostní složky nejen našeho města. Tohoto ročníku se zúčastnilo sedm týmů bezpečnostních a záchranných složek. Již po druhé se zúčastnilo i družstvo oddělení Policie ČR z města Nýřany, kde slouží bývalý policista z našeho města. Také se přidali po delší pauze strážníci Městské policie Chodov a tradičně nechyběli loketští policisté. K samotnému turnaji. Jak je už tradicí, hrálo se systémem každý s každým o délce 10 minut. Často o výsledku rozhodovaly až penaltové rozstřely. Na turnaj nemusela, o proti loňsku,  zajíždět Zdravotnická záchranná služba, turnaj se obešel bez zranění, sem tam nějaká odřenina byla, ale nic závažného. Celé sportovní odpoledne se neslo ve velmi přátelské atmosféře, ačkoliv sudí byl přítomen, takřka nemusel do hry zasahovat. Velmi děkujeme městu Chodovu, který tento turnaj pravidelně podporuje.

Na konci října, v neděli 22. října, proběhlo v rámci přeshraniční spolupráce s německými partnery z Oelstnitz společné setkání mladých hasičů z obou partnerských měst. Společně navštívili profesionální hasiče v Sokolově a v Chemických závodech. Zde proběhly přednášky a exkurze včetně praktické ukázky zásahu na likvidaci nebezpečných látek. V rámci ekologických témat "Na stopě Klimatu" společná výprava navštívila a seznámila se s vodní plochou Bílá Voda. Tímto děkujeme za spolupráci kolegům z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje územního odboru Sokolov ze stanice Sokolov a stanice Chemických závodů.

Devatenáctého srpna se v areálu hasičské zbrojnice v Pozorce konaly oslavy 115. let od založení sboru dobrovolných hasičů.

Program oslav odstartovala ukázka kynologů z nedalekého Nejdku. Po ukázkách práce psovodů přišli na řadu hasiči. Pozorečtí hasiči společně s hasiči z Nejdku a kolegy ze záchranné služby karlovarského kraje, předvedli přítomným divákům ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozu. Havarované vozidlo, ze kterého byl zraněný řidič vyproštěn, pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Bylo nakonec zapáleno a pozorečtí hasiči předvedli divákům hašení hořícího vozu.

Děti i dospělí si mohli prohlédnout historická hasičská vozidla, kde mimo jiné byla i naše Praga RN. Svoji současnou zásahovou techniku zde představili kolegové z ostatních hasičských jednotek, ze zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a Policie ČR.

Závěrečným bodem programu bylo předání ocenění členům sboru dobrovolných hasičů z Pozorky, po kterém následovala zábava a bujaré veselí. O zábavu se postaraly kapely z nedalekého okolí.

Chodovská jednotka se připojila ke gratulantům a prezentovala se již zmiňovaným  historickým automobilem Praga RN.

Fotografie uveřejněny se souhlasem autora.