V neděli 14. října letošního roku, proběhla na Březové u Sokolova v areálu základní školy soutěž o pohár starosty města Březová a zároveň proběhlo také poslední kolo Krajské ligy mládeže.

V tento den se soutěžilo ve štafetě 4x 60 metrů s překážkami a požárním útoku. Soutěž byla ráno zahájena slavnostním nástupem všech družstev, kde bylo sděleno, že nejdříve odběhají družstva přípravek a po odběhání bude hned následovat vyhlášení výsledku přípravek, poté odběhají družstva mladších a opět bude vyhlášení a v poslední řadě odběhají družstva starších s následným vyhlášením výsledků. Počasí nám celý den přálo a tak jsme měli krásný slunečný den. V soutěži  O pohár starosty města Březová se družstvo mladších umístilo na 2. místě a družstvo starších na 3. místě.

V Krajské lize se celkově po sečtení výsledků všech závodů za celý rok družstvo mladších umístilo na 2. místě a družstvo starších na 3. místě.

V sobotu 6. října se na parkovišti u Varyády konala od 9 hodin soutěž v požárním útoku všech kategorií, která pro dospělé byla zakončením sezóny.

Dopoledne patřilo mládeži a odpoledne dospělým a dorostu. Tento den se opět začínalo přípravkou a poté hned nastoupila družstva mladších, která odběhala oba pokusy. Po doběhání obou pokusů mladších přišla na řadu družstva starších. Po ukončení všech pokusů požárních útoků následovalo vyhlášení výsledku na slavnostním nástupu. Mladší se umístili na 2. místě a starší na 7. místě. Odpoledne začalo slavnostním nástupem družstev žen, mužů a dorostu. Po rozlosování pořadí odstartovala družstva žen první pokusy požárních útoku a zároveň odběhala i pokusy druhé, to samé bylo i u družstev mužů a dorostu.

Slunečné odpoledne bylo zakončené vyhlášením výsledku na slavnostním nástupu. Družstvo dorostu se umístilo na 1. místě a družstvo žen se umístilo na 3. místě. Zároveň proběhlo i vyhlášení výsledku celé sportovní sezóny, kde družstvo žen vyhrálo i nejrychlejší útok sezóny a nejrychlejší nastříkaný terč.

Touto soutěží tedy byla zakončena sportovní sezóna dospělých a soutěžní sezóna mládeže bude zakončena tento víkend na Březové.

V neděli 23. září se konala soutěž v Jáchymově na Mariánské. Soutěžila zde družstva přípravky, mladších a starších. Přípravka soutěžila pouze v disciplíně požárního útoku. Mladší a starší družstva soutěžila v běhu na 60 metrů s překážkami a požárním útoku. V tento den celé závody propršelo a teplota se pohybovala okolo 6 stupňů, čímž měla všechna družstva dost obtížné podmínky. V běhu na 60 metrů s překážkami se za kategorii mladších umístil Vojta Novák na 3. místě a za kategorii starších to byla Andrea Nemeščuková na 3. místě. Zde si mladší celkově vybojovali 3. místo a starší 2. místo.

V sobotu 22. září se v areálu hasičské zbrojnice v Nové Roli uskutečnila soutěž o Pohár starostky města Nová Role v netradičním požárním útoku. Podmínky při požárním útoku žen jsou takové, že levý proud u terče leží a pravý proud stříká do terče přes "okno". Takovéto netradiční podmínky jsou z toho důvodu, že soutěž o pohár starostky města Nová Role není zařazena Karlovarské ligy.

U požárního útoku mužů jsou podmínky stanovené tak, že po odběhnutí od základny se musí překonat "okno", které je umístěné 20m od hrany základny ve směru běhu. Hadicové vedení musí být nataženo skrz okno, stejně tak všichni soutěžící běžící vpřed oknem proskočit a levý proud pak stříká vleže.

V této soutěži se ženy umístili na 1. místě a dorostenci na 4. místě.

Dne 16. září se v Kynšperku nad Ohří konalo další kolo Karlovarské ligy. Zde se běhaly opět štafety požárních dvojic a požární útoky. Začínalo se opět štafetami dvojic a po nich následoval požární útok. Štafetu odběhali nejdříve mladší a pak starší a samé pořadí bylo i v požárním útoku. Zde se celkově mladší umístili na 2. místě a starší na 3. místě.

V sobotu 8. září se konala tradiční soutěž v Plesné. Ráno soutěžila družstva mladších a starších v disciplíně štafety požárních dvojic a požárního útoku. Zde si mladší celkově vybojovali 3. místo a starší 4. místo.

Hned po ukončení soutěže mladších a starších patřilo odpoledne soutěži dospělých a to můžu a žen. Zde si družstvo žen vybojovalo za velké podpory všech mladších a starších co běhali ráno 1. místo mezi ženami a 3. místo ve sloučené kategorii a jelikož starší již můžou běhat podle pravidel požárního sportu za dospělé, měli tento pokus v Plesné jako trénink a přesto si odvezli 4. místo.