V sobotu 8. prosince se konalo v "tunelu" na FK Baník Sokolov halové "šedesátkování" pro kategorie mladších a starších žáků a "trojákování" pro kategorii dorostu. Náš sbor měl zastoupení ve všech kategoriích. V kategorii mladších se umístila Anežka Šimralová na 4. místě ze 17 závodnic, na 11. místě se umístil Vojtěch Novák, na 12. místě se umístil Filip Belička a na 19. místě při premiérovém startu Jan Gregor z 27 závodníků. V kategorii starších se umístila Andrea Nemeščuková na 11. místě z 25 závodnic. Jakub Hataš se umístil na 6. místě z 23 závodníků. V kategorii dorostu se umístil Filip Kožuch na 10. místě a Petr Horniak na 11. místě. Mezi dorostenkami se umístila Nikol Oravová na 1. místě a Andrea Nemeščuková na 9. místě.

Ve sváteční den v sobotu 17. listopadu 2018 se sešli zástupci záchranných složek města Chodova a hostující družstva z Lokte a Nýřan, kdy se ve sportovní hale uskutečnil další ročník "Vánočního turnaje" záchranných složek v sálové kopané. Do turnaje bylo nalosováno pět družstev, čtyři policejní a jedno hasičské. Výkony hráčů byly na vysoké úrovni a byly vidět velmi pohledné a i "zajímavé" fotbalové momenty. Hrálo se systémem každý s každým a rozhodovaly vzájemné zápasy a v tomto turnaji hlavně následné skóre. Nejlepší výsledek uhrálo hostující družstvo policejního oddělení z Nýřan, druzí byli chodovští policisté "A", třetí byli chodovští hasiči, čtvrté místo patřilo místním policistům "B" a závěr pole patřil Loketským policistům. Hrálo se fair play, bez zranění v pohodové atmosféře. Ceny byly rozdány, ještě společná fotografie všech a těšíme se na další ročník.

Celkem padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky obdrželo ve středu 14. listopadu ocenění Dobrovolných hasičů roku 2018. Náš chodovský sbor na slavnostním večeru 8. ročníku ankety zastupovali starosta sboru dobrovolných hasičů Chodov pan Petr Maxa, pan Stanislav Šimral, pan Ing. Jiří Kiss a jako náš host zástupce města Chodov místostarosta města pan Mgr. Luděk Soukup.

Náš sbor soutěžil v kategorii sbory dobrovolných hasičů v oblasti Jih-Západ Čech, kdy jsme postoupili do finálové pětice. Na slavnostním večeru byly zveřejněny výsledky hlasováním napříč Českou republikou. První tři v každé oblasti byly oceněny finančními a věcnými dary. Náš sbor se díky hlasování všech, kteří nás podpořili, umístil na krásném druhém místě. Věcné dary, kdy všechny mají charakter zásahových prostředků, budou předány do používání při pomoci a záchraně při výjezdech a část finančního daru bude věnována na dobročinné účely.

Velmi děkujeme všem, kteří nám poslali své hlasy, a velice děkujeme všem, kteří podporují chodovské hasiče při každodenní činnosti. Ať už je to při zásazích u mimořádných událostí, tak i při dobrovolnické činnosti na úseku požární ochrany a to především při práci s mládeží.

Informace o výsledcích projektu Anketa dobrovolní hasiči roku 2018 na webu zde.

V řadách Sboru dobrovolných hasičů Chodov máme také členy, kteří mají za dlouholetou činnost pro sbor hasičské ocenění s názvem Zasloužilý hasič. Tito hasiči se účastní setkávání dalších zasloužilých hasičů z celého karlovarského kraje. Naposled se setkání uskutečnilo na počátku listopadu a my přinášíme tiskovou zprávu aktivu zasloužilých hasičů v plném znění od pana Třeby.

V sobotu 13. října 2018 oslavili manželé Josef a Krista Sosnovcovi velmi významné životní výročí, a to neuvěřitelné půlstoletí společného manželství. U této události nechyběli chodovští hasiči, kteří odvezli hasičskou kolonou svatební pár ke svému obřadu v restauraci Penzionu u nádraží. Josef Sosnovec je dlouholetý chodovský zasloužilý hasič, a ačkoliv se Kristě zprvu moc nechtělo, do hasičské ERENY nakonec nastoupila a svatební pár byl za zvuku hasičského signálu a za krásného slunečného počasí odvezen ke svému obřadu. Starosta města Patrik Pizinger potvrdil po vzájemném polibku obou manželů  dlouholeté společné pouto.

Výročí svatby je oslavou lásky, důvěry, sounáležitosti, tolerance, houževnatosti a přátelství, pokaždé však v jiném pořadí.

Gratulujeme vám ke zlaté svatbě a přejeme vám i do budoucna vše nejlepší, pevné zdraví a se vším ostatním už si poradíte!

Hasiči Chodov

Foto: Dominika Dostálová, Jiří Kiss

Uveřejněno se svolením oslavenců a autorů fotografií.

V neděli 14. října letošního roku, proběhla na Březové u Sokolova v areálu základní školy soutěž o pohár starosty města Březová a zároveň proběhlo také poslední kolo Krajské ligy mládeže.

V tento den se soutěžilo ve štafetě 4x 60 metrů s překážkami a požárním útoku. Soutěž byla ráno zahájena slavnostním nástupem všech družstev, kde bylo sděleno, že nejdříve odběhají družstva přípravek a po odběhání bude hned následovat vyhlášení výsledku přípravek, poté odběhají družstva mladších a opět bude vyhlášení a v poslední řadě odběhají družstva starších s následným vyhlášením výsledků. Počasí nám celý den přálo a tak jsme měli krásný slunečný den. V soutěži  O pohár starosty města Březová se družstvo mladších umístilo na 2. místě a družstvo starších na 3. místě.

V Krajské lize se celkově po sečtení výsledků všech závodů za celý rok družstvo mladších umístilo na 2. místě a družstvo starších na 3. místě.