8. června dopoledne patřilo každoroční akci, kterou pořádalo DDM Bludiště ve spolupráci se střediskem prevence MP Chodov a chodovskými hasiči s názvem "Branný den". Hlavním prvkem byla detektivní hra „Kdo vyloupil chodovskou banku?“, během které museli žáci chodovských škol odhalit pachatele loupežného přepadení chodovské banky. Všichni dostali k dispozici indicie a rébusy, s jejichž pomocí museli pátrat po pachateli. Během akce byly připraveny různé stanoviště, které jednotlivé třídy navštívily. Chodovští hasiči měli na starosti přípravu táboráku k opečení buřtů a stanoviště střelby ze vzduchové pušky. Na závěr po vyhodnocení hry byla předvedena hasičská technika včetně výroby oblíbené pěny.

Na začátku června se organizují v rámci oslav mezinárodního dne dětí různé projekty pro děti. Sbor dobrovolných hasičů Chodov již tradičně připravuje ukázky, nebo oblíbené pokládání pěny nejen v Chodově, ale i jiných městech a obcích. Letos jsme se podíleli s hasičskou technikou na oslavách dne dětí v Božičanech, Staré Chodovské, v Chodově. Na všech místech jsme připravili pro malé i velké, prezentaci zásahové techniky a možnost vyřádit se v pěnovém baldachýnu.

V neděli 27. května se kolektiv mladých hasičů vydal na přátelskou návštěvu za mladými hasiči do Partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge a to v rámci dotačního projektu Chodov a Oelsnitz sportují, který byl realizován za podpory Evropské unie. Z Chodova se odjíždělo po sedmé hodině ranní, abychom byli v Oelsnitz na 9 hodinu, kde jsme měli připravený pestrý a nabitý program. Hned po příjezdu nás přivítali na hasičské stanici s malým občerstvením u prezentace kolektivu mladých hasičů a dalších akcí sboru. Během prezentace proběhla praktická ukázka, jak to při vyhlášení poplachu funguje u nich, s ukázkou jejich techniky, kterou si mohli všichni vyzkoušet.

Poté nás čekala prohlídka obřadní síně a radnice, kde nás přivítal starosta města Oelsnitz. Po prohlídce jsme se přesunuli na oběd na hasičskou stanici Neuwürschnitz spojený samozřejmě s prohlídkou stanice a po obědě jsme se vydali na rozhlednu Wunderhorn, ze které byl krásný výhled na okolí města Oelsnitz. Při výstupu na rozhlednu foukal mírný vítr, což bylo příjemným osvěžením.

První víkend v červnu proběhla v Chodově tradiční soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Chodova. V sobotu soutěžila družstva mužů a  žen.

V neděli soutěžila družstva starších žáků, mladších žáků a přípravky. Oba dva dny se běhalo za velmi slunečného počasí na hasičském cvičišti v Bezručově ulici. Hasičské klání v sobotu zahájil starosta města pan Patrik Pizinger, který popřál všem hodně úspěchů. Na počátku došlo k rozlosování pořadí a následně se šlo na věc. Za dobré nálady, za podpory věrných fanoušků z blízkého i širokého okolí proběhly dvoufázově požární útoky.

V sobotním dopoledni zápolily družstva hasičů SDH Chodov muži 1, Chodov 2, Chodov ženy, SDH Mírová. Letošní soutěž vyhrálo v kategorii žen družstvo Chodov, které bylo bohužel jediné. Mezi muži zvítězilo družstvo z Mírové, na druhém místě se umístilo družstvo Chodov 2, na třetím místě zabodovalo družstvo Chodov 1.

Slabá účast soutěžních družstev byla zapříčiněna mnoha různými akcemi, které probíhaly ve stejném termínu v kraji i mimo něj.

Ve dnech 19. až 20. května se konalo okresní kolo hry plamen v Oloví. Tohoto okresního kola se zúčastnily týmy z Krajkové, Oloví, Březové, Kynšperka n. Ohří a Rotavy.

Pořádání této 2. denní soutěže byla pro hasiče z Oloví první zkušenost, protože kroužek mladých hasičů z Oloví začal soutěžit teprve od ledna tohoto roku a tak to byly pro děti a jejich vedoucího, který měl celé pořádání soutěže na "triku" vůbec první závody. Soutěžilo se na travnaté ploše v areálu bývalé sklárny, kde byl i mimo nalajnovaných disciplín pěkný prostor pro míčové hry, kde si děti krátily volnou chvíli.

První den v sobotu po příjezdu do Oloví nás čekala snídaně, po snídaní hned prezence, kontrola jednotlivých závodníků a odevzdání kroniky. Po úspěšné kontrole bylo okresní kolo zahájeno slavnostním nástupem a po něm nás čekala většina disciplín.

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ CHODOV

Vás znovu po roce zve na hasičský sportovní víkend v Chodově, kde v rámci Karlovarského poháru 2018, proběhne v sobotu 2. června od 9:00 hodin hasičské sportovní klání v požárním útoku mužů a žen „O pohár starosty města“ na hasičském cvičišti v prostorách sportovního areálu Spartak v Bezručově ulici. Na stejném místě potom v neděli 3. června proběhne soutěž dorostu a mladých hasičů „O putovní pohár starosty města“.  Tato soutěž se bude započítávat do výsledků Karlovarské krajské ligy mládeže. Zahájení je v 9:00 hodin a soutěžit se bude v disciplínách určené pro tyto věkové kategorie. Přijdte v hojném počtu podpořit všechny závodníky a užít si soupeření v hasičském sportu.