Po pěti letech se sešli delegáti všech SDH organizovaných v SHČMS okresu Sokolov (OSH). Tento orgán je nejvyšším okresním článkem, který může schválit či odvolat funkcionáře v rámci činnosti výkonných orgánů OSH Sokolov. Pořádajícím shromáždění byl SDH Chodov a dne 6. 3. 2010 proběhlo jeho jednání, volba starosty OSH Sokolov, jeho náměstků, členů výkonného výboru a předsedy okresní a revizní rady. Dle programu proběhlo ustavení volební, mandátové, návrhové a pracovní komise, která dohlížela na průběh jednání a platnost voleb. Celkem se sešlo 35 delegátů ze 17 sborů v okrese Sokolov a nechyběli zde ani pozvaní hosté, např. zástupkyně Ligy proti Rakovině, Poštovní spořitelny a. s., společnosti zabývající se vedením účetnictví pan Borkovec a v neposlední řadě zástupci z ústředních orgánů SHČMS Praha Ing. Jan Aulický a František Hanus.

Zprávu o činnosti OSH Sokolov za uplynulé pětileté období zhodnotil starosta OSH Sokolov František Matoušek. Po té proběhly zprávy o činnosti SHČMS Ing. Jana Aulického. V části diskuze bylo jednání místy i bouřlivé a došlo také k výměně několika odlišných názorů na činnost výkonného výboru hlavně v ekonomické oblasti. Nicméně jednání bylo konstruktivní a nakonec vše bylo zakončeno volbou výkonného výboru. Novým starostou OSH Sokolov se stal v druhém kole voleb David Grůza (SDH Chodov), prvním náměstkem Petr Majer (SDH Habartov), druhým náměstkem Miroslav Lukáš (SDH Březová), členy výkonného výboru byli zvoleni Ladislav Zapf (SDH Chodov) a František Matoušek (SDH Sokolov), předsedou okresní revizní rady se stal František Turanský (SDH Chodov), v odborných radách budou později novým výkonným výborem potvrzeni za okresní radu velitelů Ing. Jiří Kiss (SDH Chodov), za odbornou radu mládeže pan Tomáš Katzer (SDH Březová) a za radu prevence Ing. Štefan Fuska (SDH Sokolov). Byli zde také navrženi kandidáti do výkonných orgánů Krajského sdružení hasičů Karlovarského kraje. Dále byli zvoleni delegáti na shromáždění starostů včetně návrhu zástupce do ústřední rady prevence. Všem zvoleným zástupcům přejeme, aby složité úkoly, které nové okresní vedení čeká, zvládli a věříme, že nově zvolený výkonný výbor OSH Sokolov bude pracovat kolektivně a v zájmu všech dobrovolných hasičů v okrese Sokolov v následujícím funkčním období.