Celkem v osmi případech zasahovali chodovští hasiči v březnu 2010. Tato měsíční statistika výjezdů se o proti loňskému roku snížila o pět zásahů. Březnová statistika se napůl dělí s požáry a technickými zásahy. Jednotka likvidovala celkem čtyři požáry (2 x zahoření v bytech Budovatelů a Osadní, saze v komínovém tělese rodinného domu – Nové Sedlo, pasová stanice SU, právní nástupce, a. s. - Družba). Ostatní případy se týkaly technických zásahů. Jednou se jednalo o nouzové otevření bytu ve Vintířově, dále byl řešen únik ropného produktu v Horní ulici v prostorách betonárny. Nejzávažnější událostí byla železniční dopravní nehoda osobního vlaku a nákladního vozidla na železničním přejezdu v Mírové. V jednom případě vyjela jednotka na prověření kouře z obytné výškové budovy v ulici ČSM. Tento zásah byl vyhodnocen nakonec jako planý poplach.

Nyní k nejzávažnější události. Ve čtvrtek 25. března krátce po čtvrt na dvě odpoledne vyjela jednotka SDH Chodov s CAS 20 T815 TERRNo1 k železniční dopravní nehodě do Mírové v části Na Cechu. Na železničním přejezdu směrem na Hory došlo k nehodě osobního motorového vlaku řady 810 a nákladního automobilu. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob z osobního vlaku. Ten jel naštěstí bez cestujících. Na místě zásahu byla před příjezdem jednotky provedena místní obyvatelkou odborně první pomoc těžce zraněné osobě. V době našeho příjezdu již místo zajišťovali první příslušníci Policie ČR. Na místo události se postupně za naší jednotkou sjely další složky integrovaného záchranného systému (IZS) včetně MP Chodov. Členové jednotky provedly standardní úkony v souladu s typovou činností při zásahu u těchto druhů událostí, jako například - předlékařskou první pomoc, protipožární zajištění a odpojení akumulátorů, zajištění úniku provozních náplní vozidel, spolupráce s dalšími složkami IZS při likvidaci následků nehody, osvětlení místa zásahu atd. Na základnu se naše jednotka vrátila až okolo desáté hodiny večerní.

Nyní k činnosti základní organizace. Začátkem března proběhlo v hasičské zbrojnici v Chodově shromáždění delegátů všech SDH okresu Sokolov. Zde byl po pěti letech volebního období zvolen nový starosta OSH Sokolov včetně členů výkonného výboru a vedoucí odborných rad. Taktéž v průběhu března probíhá v prostorách zbrojnice preventivně výchovná akce pro většinu žáků a studentů školských a vzdělávacích zařízení v Chodově, hlavně ve spolupráci s preventistou při MP Chodov Ladislavem Staňkem. Ve společenském sále Kulturního a společenského střediska v Chodově proběhlo dne 18. března 2010 vyhlášení výsledků nejlepších sportovců města za rok 2009. Za náš sbor byl nominován David Grůza za celoroční výsledky v požárním sportu a za velmi dobré umístění a výbornou reprezentaci na Mistrovství Evropy 100 m překážek v německém městě Halle. Město Chodov udělilo Davidovi Grůzovi titul nejlepšího sportovce města Chodova v roce 2009 v kategorii jednotlivců. Blahopřejeme k tomuto významnému ocenění.