V srpnu 2008 vyjížděli chodovští hasiči celkem ke 13 událostem. Srpen byl pro hasiče oproti loňsku o něco méně „náročný“, o čemž svědčí i následující statistika (v srpnu 2007 - 22 událostí). Během tohoto prázdninového měsíce hasiči likvidovali celkem 8 požárů (K.Vary, Stará Role – pole a lis na slámu, osobní automobil na Železném dvoře, 2 x zasahovali při požárech lesní hrabanky v katastru N. Role, kontejner pod Smolnickým kopcem, odpad ve sklepním prostoru objektu č. p. 421 v Nádražní ulici, potraviny v bytu ve Vítězné ulici, požár trávy ve Vřesové). Celkem čtyři události byly technického charakteru (DN traktoru s munčovačem ve Vintířově - bez zranění, DN dvou osobních vozidel v ulici Karlovarská – bez vážného zranění, asistence při havárii vody v bytu ulice Dukelských hrdinů, únik neznámé kapaliny do Vintířovského potoka). V jednom případě se jednalo o planý poplach.

Z činnosti základní organizace. Začátkem srpna hasiči asistovali při průjezdu veteránské Rallye na Starém náměstí v Chodově. Zde byl připraven jeden ze soutěžních úkolů pro tuto divácky atraktivní soutěž. V srpnových dnech také proběhl hasičský turnaj v Beach volejbalu. Chodovští hasiči také nechyběli při zajištění závěrečného ohňostroje během chodovské poutě. 16. 8. 2008 proběhla velmi zajímavá akce s názvem INVAZE 68. Během této akce byl přítomným divákům přiblížen invazní vstup sovětského vojska na naše území v roce 1968. Akce se konala v Aši v Poštovní ulici. V dobových uniformách byla nasazena naše "ERENA"včetně posádky na záchranu zraněných osob na barikádě. Dle velkého diváckého zájmu byla ukázka velmi pěkná a vydařená. Při ukázce byla "oživena" tehdejší velmi složitá a napjatá atmosféra v ČR. Dne 23. 8. 2008 soutěžilo družstvo mužů a žen na postupové soutěži - Krajské kolo v požárním sportu, které se konalo na stadionu AC Start v Karlových Varech. Po velmi dobrých výkonech družstvo mužů zaznamenalo historický úspěch svého týmu. Po velmi vyrovnaném souboji muži zvítězili před družstvem z Mezirolí a Plesné. Tím si zajistili postup na Mistrovství ČR v požárním sportu v Přerově. Družstvo žen přivezlo z krajské soutěže velmi pěkné třetí místo v celkovém hodnocení. 30. 8. 2008 opět nechyběla hasičská historická technika (ERENA a TATRA 805) během oslav 140. výročí od založení SDH Hranice u Aše a při městských oslavách v Královském Poříčí. Členové SDH Chodov nezahálí a vytrvale se snaží o navyšování počtů členské základny. V průběhu měsíce srpna byly zaznamenány další dva nádherné přírůstky do hasičské rodiny. 21.8.2008 se narodil Jaroušek Přibáň, 25.8.2008 se narodil Pavlík Kot – přejeme hodně zdraví a štěstí. Poslední sportovní víkend absolvovali chodovští hasiči v Kyselce. Tato soutěž je zahrnuta do bodování v Karlovarské krajské lize. Ženy bodovaly vítězným požárním útokem, avšak po sečtení časů s netradiční štafetou skončili v pohárové soutěži na pěkném třetím místě. V disciplíně losovaného požárního útoku vyhrály nejrychlejším časem 29,3. Mužům se až tak v bodované části soutěže nedařilo, ale v losovaném útoku předvedli druhý nejrychlejší požární útok. Tato soutěž proběhla ve velmi uvolněné atmosféře a k pohodě přispělo krásné letní počasí. Soutěž v Kyselce patří k velmi oblíbeným hlavně pro netradiční provádění jednotlivých disciplín. Například štafeta byla ukončena vypitím půl litru piva. Požární útok byl prováděn na tři proudy, jehož prostřední B proud musel „sestříknout“ barely naplněné vodu, které si hned po odstartování muselo každé družstvo postavit. V neposlední řadě losování čísel těsně před provedením pokusu v požárního útoku zamotalo hlavy některým sportovcům. Po upřesnění a minutové poradě museli provést požární útok na jiných postech, než na který byli trénováni.

Závěrečné velké poděkování patří všem členům sboru, kteří během srpna vypomáhali při všech zmiňovaných akcí. Děkujeme našemu webmasterovi za zprovoznění nového webu a členům jednotky za kvalitně odvedenou práci. Sportovním kolektivům přejeme hodně dalších úspěchů.