Červen je každoročně jeden z nejnáročnějších měsíců. Nicméně letošní rok byl oproti loňskému červnu (17x) z pohledu zásahové činnosti klidnější. Chodovští hasiči celkem vyjížděli k devíti událostem. Celkem řešili tři požáry (byt ve Vřesové, skládka SATER za Vřesovou, sekačka a odpad za garážemi v Okružní ulici v Chodově). Dále v pěti případech likvidovali technické havárie (únik ropných produktů z vozidel o Penny a v ulici U Porcelánky v Chodově, ve dvou případech se jednalo o nouzové otevření bytu v ulici U Porcelánky v Chodově – jedna osoba zachráněna a předána záchranné službě, havárie vody v ulici Smetanova). Jednotka byla také prověřena při cvičení s námětem požár kuchyňky v mateřské škole. Členové jednotky absolvovali v průběhu června výcvik s vrtulníkem a letadlem při případné nutnosti nasazení letecké hasičské služby k hašení nepřístupných lesních a travních porostů.

 

Nyní k činnosti základní organizace. Vzhledem k tomu, že červen byl plný akcí, dovolil jsem si jen stručný přehled:

1.6       Den dětí - ŠaK představení hasičské techniky CAS 24,

4.6.      Branný den pro školy na požárním cvičišti - spolupořádání soutěžního dopoledne pro školy např. střelba ze vzduchovky, příprava táboráku, představení techniky, nejlákavější byla ukázka hasební pěny ve spolupráci s hasiči ze SU, právní nástupce, a. s.,

5.6.      Den dětí v Tatrovicích – položení pěny a představení hasičské techniky,

12.6.    Pohárová soutěž v požárním útoku v Dalovicích - Memoriál Jana Václavíka – Krajská liga 2010, ženy – 6. místo,

12.6.    Moravský Beroun 100 m překážek - 1. místo David Grůza – překonání svého traťového rekordu z loňského roku -15,73, překonán na 15,53 na škváře. Do českého poháru 40 bodů a do dalšího závodu v Bludově průběžně vedoucí v českém poháru s náskokem 8 bodů na druhého Jakuba Paulíčka,

18.6.    Turnaj v bowlingu – společná akce vintířovských a chodovských hasičů,

18.6.    Noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů v Březové – Krajská liga 2010 – 5. místo

19.6.    Krajská soutěž dorostu v Plzni - Skvrňany – Michal Ivánek první devatenáctka na dráze 100 m překážkami v čase 19,83 a jako hostující v SDH Plesná postupující na MČR Dorostu v Litomyšli,

19.-20.6. Spolupráce při zajištění Triatlonu - postavení přístřešku a přistavení T805 „Kačeny“,

19.6.    Pohárová soutěž v požárním útoku a štafetách 4x100 m – zařazená do krajské ligy 2010 – ženy 6. místo,

20. 6.   Den otevřených dveří hasičská zbrojnice v Chodově - soutěže a ukázky pro děti v rámci doprovodného programu chodovského Krimifestu, děkujeme: profesionálům ze Sokolovské uhelné, právní nástupce a. s. a  HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov za výpomoc s ukázkou techniky.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména vedení města a všem, kteří vypomáhali při organizaci všech zmiňovaných akcí, které tento měsíc byly velmi náročné. Všem přeji klidnou, bezpečnou, slunečnou dovolenou a dětem krásné prázdniny.