Dvě stě padesát pracovních stejnokrojů darovali dobrovolní hasiči z Karlovarského kraje sborům dobrovolných hasičů z oblastí, které postihly nedávné bleskové povodně v severních Čechách. Všechny stejnokroje už vybraným sborům zástupci karlovarských dobrovolných hasičů předali.

 

Dlouhodobý partner dobrovolných hasičů v Karlovarském kraji – Koalice pro Karlovarský kraj, Hnutí  nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst společně s TOP 09 v letošním roce jako svůj příspěvek pro zlepšení podmínek požární ochrany v kraji mimo jiné zvolil právě pracovní stejnokroje. Celkem jich nechal vyrobit 250 kusů v hodnotě více než 300 tisíc korun. V době, kdy tyto stejnokroje byly vyrobené a měly se začít rozdávat hasičům, zasáhly Liberecký a Ústecký kraj bleskové povodně. Voda se nevyhnula ani tamním do brovolným hasičským sborům, kterým často poškodila či zcela zničila veškeré vybavení. Z popudu velitele dobrovolných hasičů v Chodově Ing. Jiřího Kisse tak všechny připravené pracovní stejnokroje místo hasičům v Karlovarském kraji poslouží hasičům ze severních Čech. Byly kontaktovány všechny sbory v našem kraji, které měly tyto stejnokroje získat. Všichni bez výjimky souhlasili s tím, že stejnokroje darujeme hasičům z Liberecka a Ústecka. Společně s krajským starostou dobrovolných hasičů Petrem Jelínkem po dohodě s hasiči přímo z postižených oblastí vybrali třiatřicet sborů, které tuto pomoc potřebovaly. O dopravu daru se pak postaralo město Chodov, které poskytlo automobil.


Nebyla to jediná forma pomoci, pro kterou se dobrovolní hasiči z Karlovarského kraje rozhodli. Iniciovali například sbírky dalšího potřebného materiálu a zajistili i jeho odvoz nebo několik skupin dobrovolníků vyrazili přímo do nejvíce postižených oblastí, kde ve svém volném čase pomáhali odstraňovat následky povodní. Například chodovští hasiči společně s loketskými a slavkovskými vypomáhali při likvidaci následků povodní po dobu dvou srpnových víkendů na Chrastavsku.