V září 2010 řešila zásahová jednotka celkem 12 událostí. Statistika požárů zaznamenala celkem 5 událostí. Nejtragičtější byl požár v podniku Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., při kterém zemřela jedna osoba a další tři osoby utrpěly zranění. Další velmi nebezpečný požár bytu ve výškové obytné budově v Chodově v ulici ČSM se obešel naštěstí bez zranění. Díky včasnému zásahu hlídky MP Chodov s ručním hasicím přístrojem a následným zásahem hasičských jednotek nedošlo k dalšímu rozšíření požáru. Evakuace osob nebyla nutná. Příčina požáru je stále v šetření. Škodu cca 40 tis. Kč způsobil požár vozidla Ford Tranzit v Chodově na parkovišti u Polikliniky, jehož příčina je taktéž neobjasněna v rukou vyšetřovatelů. Při velmi náročném a nebezpečném požáru vypomohla chodovská jednotka v karlovarské KV Aréně. Zde chodovští hasiči zajišťovali bojový úsek tréninkové haly a technologického prostoru chlazení. Hlavním úkolem byl průzkum, evakuace osob a vyhledávání případných skrytých ohnisek požáru. V tu samou dobu druhé chodovské družstvo zasahovalo u požáru komína rodinného domu v Lokti. Dále chodovští hasiči řešili celkem tři zásahy, které měly technický charakter. Byl odstraněn spadlý strom v Chodově v ulici Vintířovská. Dále jednotka nouzově otevírala byt v Chodově v Tyršově ulici, uvnitř byla nalezena již mrtvá osoba. Další velmi náročný zásah absolvovali chodovští hasiči při vyproštění osoby, na kterou spadlo rameno ručního hydraulického jeřábu ve společnosti KH CETTO s. r. o. Bohužel, přes veškerou snahu záchranářů lékař konstatoval smrt mladého člověka. Jak k tragédii došlo, je opět v šetření policistů. V jednom případě se jednalo o planý poplach. V rámci odborné přípravy členové zásahové jednotky absolvovali celkem tři prověřovací cvičení, a to simulovaný únik čpavku v KV Aréně, požár elektroinstalace v Kulturním a společenském středisku v Chodově a při požáru skladu ve společnosti KH CETTO.

 

Nyní krátce k bohaté činnosti základní organizace. V průběhu září započala první etapa opravy objektu hasičské zbrojnice výměnou oken. V rámci této akce si chodovští hasiči svépomocí provádějí opravu kluboven a zázemí. Začátkem září jsme s naší technikou CAS 24 T 815 navštívili kolegy dobrovolné hasiče v Lázních Kynžvart, jejichž sbor slavil výročí svého založení. V rámci spolupráce s městem jsme vypomohli při přípravě stanu na nadcházející den pro sociální služby. V rámci velmi úzké spolupráce s DDM Bludiště byl postaven přístřešek pro kapelu při příležitosti slavnostního otevření rekonstruovaného objektu DDM a dětských hřišť. Co se týká sportovní činnosti i zde velmi důstojně reprezentovala město a sbor naše sportovní družstva i jednotlivci. V Plesné dne 4. 9. 2010 ženské družstvo získalo 3. místo v rámci krajské ligy 2010, v Nové Roli dne 18. 9. 2010 ženy s velkým přehledem vyhrály a muži získali body za šesté místo v krajské lize. Závěrečné kolo dne 25. 9. 2010 v Nejdku rozhodlo o konečném umístění v celoroční soutěži „Karlovarská krajská liga 2010“. Ženy dosáhly svými výkony na pěkné čtvrté místo v celoroční soutěži. Muži obsadili 7. místo v celkovém hodnocení ligy. Velké poděkování patří našim patronům ligy Ing. Josefu Malému a Ing. Josefu Horovi (Koalice pro Karlovarský kraj) ze jejich celoroční materiální a finanční podporu této soutěže. V individuálních disciplínách jednotlivců na 100m překážek získal i rekordem trati (15,40 s.) David Grůza druhé místo na soutěži v Kolšově na Šumpersku. Další individuální soutěž v disciplínách TFA absolvovali dva naši reprezentanti Viktor Kožín a Tomáš Weiss velmi náročnou soutěž v Praze s názvem „IRON FIREMAN PRAHA 2010“. Co to vlastně je? Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž na světě, sjíždí se elita profesionálních i dobrovolných hasičů na závěr sezóny právě do Prahy, aby poměřili síly v TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá). Obklopeni stovkami návštěvníků, za mohutného povzbuzování svých známých a příznivců, celý den hasiči přeskakují v plné výzbroji (zásahový oblek, zásahové boty, dýchací přístroj, rukavice,…) bariéry, natahují a motají hadice, přenáší těžké figuríny, buší kladivem a běhají desítky pater do nejvyšší budovy v republice. Ne každému se podařilo všechny náročné disciplíny vůbec dokončit.

Závěrem všem reprezentantům patří velké poděkování za skvělé sportovní výkony, v neposlední řadě členům zásahové jednotky za velmi kvalitně a profesionálně odvedenou práci při náročné zásahové činnosti.