Naštěstí nic nehořelo. To náš sbor má nastolenou dobrou vzájemnou spolupráci se Školním atletickým klubem. V rámci hasičských soutěží využíváme velmi kvalitní zařízení s výborným zázemím atletického stadionu a také se blíží první chodovské hasičské závody. Proto jako každý rok provádíme jarní údržbu atletické dráhy. Najíždíme k okraji dráhy a připravujeme plovoucí čerpadlo k plnění hasičské cisterny. Připravují se také dva proudy pomocí „C“ hadic a každý směřuje jiným směrem po dráze. Začínáme s vodním čištěním běžeckého oválu. Někteří sportovci ukončují trénink, jen odvážlivci pokračují s opatrností, aby se nedostali do střetu s vodou. Voda z místního zdroje se nestačí doplňovat do cisterny, ale naštěstí se k nám připojuje posádka druhého hasičského vozu, která se krátce před tím vrátila na zbrojnici od zásahu.

Ve vzájemné spolupráci pokračujeme v práci, pod bedlivým dohledem některých atletů. Zkušenější sportovci začínají trénink v naší druhé pracovní hodinovce, a kdo si nejvíce musí dávat pozor při svém tréninku je zkušený oštěpař. To aby se nám netrefil do hadice. Práce je dokonána a po sbalení nemálo hadic odjíždíme všichni na zbrojnici. Ještě doplnit čistou vodu do první zásahové cisterny a vyměnit hadice za suché a rozcházíme se domů.