V období od 19. dubna 2011 do 17. května 2011 chodovští hasiči zasahovali celkem u devíti požárů. Pět požárů se týkalo lesních a travních porostů (Chodov Lesní ulice, Citice „u STK“, Chodov U Koupaliště, Chodov Nádražní ulice, Loket, Kozí Hora). Nejobtížnější byl požár lesa (Kozí Hora) poblíž Lokte, který pomáhali chodovští hasiči likvidovat v nepřístupném terénu společně s jednotkami z Lokte, H. Slavkova, Sokolova, K. Varů a SU, právní nástupce, a. s. Celkem zahořely v Chodově dva kontejnery. Jednotka zasahovala při požáru linkového autobusu na obchvatu K. Poříčí a při požáru uskladněného dřeva v Božičanech za sídlištěm.

 

Dalších devět událostí mělo technický charakter. V jednom případě chodovská jednotka zasahovala společně s profesionály ze Sokolova a drážními hasiči z Chebu při zahoření elektroinstalace lokomotivy na vlakovém nádraží v Novém Sedle (nejednalo se o požár). V sedmi případech se jednalo o nouzové otevření bytu z důvodu nebezpečí z prodlení. Ve dvou případech šlo o záchranu osob, v dalších případech se jednalo o nedbalosti obyvatel, kteří si zabouchli dveře a ponechali plynové spotřebiče bez dozoru nebo jednotka reagovala na žádost PČR. V rámci spolupráce v IZS byla chodovská jednotka svolána z důvodu vyhledávání pohřešovaného malého dítěte, které se podařilo rychle policistům i strážníkům nalézt. V průběhu období byla jednotka prověřena při cvičení s námětem vyproštění osob při dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla. Počet událostí aktuálních k datu 17. května 2011 jednotka absolvovala celkem 61.

 

Nejvýznamnější akcí tohoto období bylo každoroční stavění Máje, vatry a požární zajištění čarodějnických slavností i tradičního ohňostroje. V rámci převozu našeho automobilového žebříku na opravu a dvacetiletou revizi jsme se zúčastnili mezinárodního hasičského veletrhu s názvem PYROS 2011 v Brně. Ani sportovní družstva nezahálela a zaznamenala velmi dobré výsledky. Družstvo mládeže se velmi ve svých výkonech zlepšilo a např. obsadilo dvě druhá místa na soutěžích ve Skalné a v Útvině. Chodovské ženy reprezentovaly na noční soutěži v Toužimi s výborným druhým místem a v rámci ligy bodovaly na soutěži ve Skalné s třetím místem.

Velmi zajímavá, společenská a sportovní akce proběhla v prostorách BVC klubu Chodov. Proběhl zde sportovní den s partnerským městem Oelstnitz. Naše družstvo v deseti disciplínách (např. střelba z luku na terč, minigolf, beach volejbal, stolní tenis, dovednostní štafeta, rybolov, pití piva na čas apod.) celkově obsadilo 7. místo. To samozřejmě nebylo rozhodující. Byl to velmi příjemně strávený den s přáteli z dalších organizací v Chodově i ze zahraničí. Všem sportovcům, jejich trenérům i pomocníkům přejeme mnoho dalších úspěchů a děkujeme za vynikající reprezentaci. Členům sboru i jednotky patří poděkování za náročnou a profesionálně odvedenou práci při přípravě všech akcí a zásahové činnosti.