Ano, tak zněl název víkendového výletu několika členů sboru na řeku Ohři. Během soboty a neděle, 13. a 14. srpna, sjeli chodovští hasiči řeku Ohři na lodích v úseku od Kynšperka nad Ohří po jez Hubertus. Počasí bylo pěkné a dobrá nálada nás doprovázela již od ranních hodin při cestě z Chodova. Nelze se proto divit, že se jedné ze čtyř posádek podařilo "cvaknout" již během první půlhodinky na lodi. Sobotní den jsme ukončili příjemným posezením v loketském podhradí u místních dobrovolných hasičů.

Nedělního rána se složení výpravy lehce změnilo a počet lodí se zredukoval ze čtyř na tři. Z Lokte pokračovala výprava po klidném proudu řeky směrem ke Karlovým Varům. Za největším lázeňským městem kraje v klidné plavbě překáželo mnoho velikých kamenů v korytě. Dvě z našich lodí se překlopili. Třetí loď později přezdívaná "Rescue team" zachraňovala odplouvající věci z lodí. Před odjezdem z nebezpečného místa jsme ještě vypomáhali při nehodě další lodi, na které jela s rodiči i malá dívka a ocitla se pod hladinou vody. Všichni se bezpečně dostali se všemi věcmi z vody ven. I takové neštěstí skončilo šťastně. Po sjetí opravdu "živého" jezu Hubertus jsme letošní plavbu ukončili. A chodovští hasiči můžou mít zase dobrý pocit, že pomáhají i během víkendových výletů, třeba na řece Ohři.