V pondělí 16. ledna vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do ulice Dukelských hrdinů, kde na budově v majetku města a to základní školy přiléhající k chodníku s frekventovaným pohybem osob a silnici se silným pohybem vozidel, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Na místě provádí jednotka průzkum a velitel zásahu na základě aktuálního nebezpečí ohrožení ledovými převisy a sněhem z budovy, rozhoduje o uzavření chodníku a komunikace u budovy. Na místo je povolána jednotka hasičů HZS centrální stanice Sokolov s automobilovým žebříkem AZ 37 Iveco určeným pro práci ve výškách.

Na místo se dostavuje také nový velitelský automobil naší jednotky. Po příjezdu výškové techniky je uzavřena komunikace pro veškerý provoz z důvodů bezpečného ustavení zásahové techniky. Přestože bylo místo zásahu uzavřeno městskou policií a hasiči a následně i policií ČR, někteří řidiči a chodci nemohli pochopit, proč jim není umožněn průjezd a průchod v uvedeném místě zásahu. Někteří se důrazně dožadovali průchodu bez ohledu na vlastní bezpečí. To ale nebylo zasahujícími složkami umožněno z bezpečnostních důvodů i když někteří obyvatelé dávali zjevně najevo svoje rozhořčení nad zákazem průchodu a museli místo zásahu obejít s časovým prodlením asi jedné minuty.