V pátek 15. září v 16:14 hodin vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, záchranu osoby, v obci Smolné Pece. Operační středisko vyslalo na místo zásahu několik hasičských jednotek a to především jednotky s vyprošťovacím zařízením. Naše družstvo vyjíždí k zásahu záchrany osoby zavalené stromem v lese, s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Na místě plníme pokyny velitele zásahu a tím byl výběr, kontrola a příprava místa pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby. Součástí této činnosti je také navedení vrtulníku na přesné místo přistání po jeho přiblížení k místu mimořádné události.

Zraněná osoba je snesena na nosítkách ze špatně přístupného místa v lese, naložena na palubu vrtulníku W-3A Sokol s volacím znakem Kryštof 07 a hasičské jednotky se následně vrací na základny.

 

 

Zasahující jednotky a techniky:

CAS 24 Scania - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

CAS 24 Praga – JSDH Pozorka

CAS 20 T815 – JSDH Chodov

CAS 15 Man – JSDH Nejdek