Ve středu 20. září vyjíždíme v 10:12 hodin na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, záchrana osob z výšky na železniční stanici v Chodově. K zásahu vysílá operační středisko také jednotku HZS ze stanice Sokolov, jednotku HZS podniku Správa železniční dopravní cesty ze stanice Cheb a lezeckou skupinu HZS ze stanice Karlovy Vary a krajského ředitelství HZS Karlovarského kraje.

V areálu železniční stanice Chodov, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí, došlo k zásahu dělníka elektrickým výbojem na jednom ze stožárů.

Muž, který pracoval na stožáru, zůstal po zásahu elektrickým proudem viset ve zhruba desetimetrové výšce. Komunikoval a stěžoval si na necitlivost nohou. Hasiči z lezecké skupiny karlovarské jednotky ho sundali dolů pomocí lanové techniky a předali záchranné službě, která po vyhodnocení zranění muže odvezla do sokolovské nemocnice. Případ vyšetřuje policie ČR, a protože je vyšetřování na samém počátku, nebudou se sdělovat žádné bližší informace.

Fotografie uveřejněna se svolením autora ©Jiří Kot Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje