V pátek 20. října ve 21:17 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky vybavené hydraulickým vyprošťovacím zařízením a dalšími prostředky pro vyprošťování osob. Byla přijata informace, že v železniční stanici v Chodově je osoba zaklíněna pod vlakem. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1, jednotka Hasičského záchranného sboru podniku Správa železniční dopravní cesty ze stanice Cheb s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a velitelským automobilem VEA Toyota Hilux.

Po příjezdu hasičů na místo, je průzkumem zjištěno, že osoba má devastující zranění neslučitelná se životem. Na místo se postupně dostavují všechny povolané jednotky a velení u zásahu si přebírá velitel drážní jednotky. Rozbíhá se vyšetřování nejen na straně policie ČR, ale i drážní inspekce. Na místě zůstává jednotka HZSp SŽDC a ostatní hasičské jednotky se vrací na své základny.