V pondělí 30. října je nahlášen únik plynu v ulici Zahradní u mateřské školy. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vysílá v čase 08:16 hodin na místo naši jednotku s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Po našem příjezdu je prováděn vnější průzkum pomocí detekčních přístrojů k zjišťování koncentrací. Na volném prostranství je cítit merkaptanový zápach. Velitel zásahu vysílá dvě průzkumné skupiny s detekčními přístroji zjistit zdroj úniku. Je informováno operační středisko hasičů a na místo události si velitel zásahu povolává další jednotku, pro případnou evakuaci osob z mateřské školy.

Na místo je vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Sokolov a také evakuační hasičský autobus ze stanice CHZ.  Městská policie a Policie ČR uzavírá ulici Hlavní. Zdroj zápachu nebyl nenalezen, žádné koncentrace nebyly naměřeny. V místě zásahu byly dobré povětrnostní podmínky. Je zjištěno, že nedaleko je regulační stanice plynu. Na místo vysílá velitel průzkumnou skupinu k prověření případného úniku. Ani tady nebyly žádné hodnoty naměřeny. Na místo zásahu se dostavují profesionální hasiči, starosta a místostarosta města, technici plynárenské pohotovostní služby. Žádný únik nebyl potvrzen. Nikdo nebyl zraněn.