V pondělí 5. března po půl třetí v noci, byl vyhlášen poplach všem základním složkám integrovaného záchranného systému. Bylo ohlášeno ohrožení života osoby ve výškové budově v ulici Školní. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na základě technických požadavků vyhlásilo poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu operační středisko určilo cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 JSDH Chodov a automobilový žebřík AZ 32 Iveco jednotky Hasičského záchranného sboru z centrální stanice Sokolov. Po našem příjezdu na místo spolupracujeme s hlídkou policie ČR a hlídkou městské policie. Průzkum potvrzuje, že za dveřmi jednoho z bytů volá zraněná osoba o pomoc.

Na místo se dostavuje posádka zdravotnické záchranné služby následovaná automobilovým žebříkem profesionálních hasičů. Taktika zásahu určuje v takovémto případě provádět pokus o vniknutí do bytu jak dveřmi, tak i přes okno nebo balkon. Nakonec se daří otevřít bytové dveře pomocí nářadí určeného pro takovýto druh zásahu. Zraněnou osobu si přebírá posádka záchranné služby. Jednotka sokolovských hasičů je mezi tím odvolána operačním střediskem k dalšímu nočnímu zásahu.