V pondělí 5. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, na základě požadavku zdravotnické záchranné služby na pomoc se záchrannou osoby takzvaného snesení pacienta, poplach dvěma jednotkám na událost v katastru Vintířova. K zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a jednotka Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Po příjezdu na stanovené místo, pokračujeme v jízdě, kdy jsme naváděni blíže k místu události v terénu. Po dojezdu na místo kam se dostane automobilní technika, pokračujeme pěšky ještě asi jeden kilometr terénem, vybaveni pro tento konkrétní zásah.

Na místě události na Vintířovské výsypce nedaleko rybníka pod Vřesovou zasahuje již posádka Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje ze střediska Sokolov a také posádka záchranného vozidla jednotky HZS podniku Sokolovská uhelná. Zraněná osoba je po základním ošetření a zajištění zdravotníky naložena do vanových nosítek a hasiči ji transportují špatně schůdným terénem zpět na více než kilometrové vzdálenosti k sanitnímu vozidlu.