V pátek 23. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, únik plynu v panelovém domě v Chodově. K zásahu vyjíždíme v čase 13:19 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210- S2T T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo zásahu v ulici Luční provádíme průzkum v budově, kde byl cítit slabý zápach thiolalkoholové složky, která se přidává jako bezpečnostní prvek do plynu právě ke zjišťování případného úniku. Provádíme průzkum vybavení všemi technickými prostředky pro tento druh zásahu, kdy je především v činnosti detektor GAS AlertMicroklip. Žádná nebezpečná koncentrace plynů nebyla v domě naměřena. Na místo se dostavil pracovník plynárenské pohotovostní služby a zástupci společenství vlastníků bytových jednotek domu. Žádný únik nebyl potvrzen. Informace byla předána na operační středisko a zástupci obou vchodů byli informováni a poučeni o činnosti v případě dalšího možného výskytu zápachu. Naše jednotka se vrací na základnu krátce před druhou hodinou odpolední. Typ události byl následně pro potřeby vyhotovení zprávy o zásahu změněn na technickou pomoc, měření koncentrací.