V pondělí 21. května dostává Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z Telefonního centra tísňového volání 112 informaci, že v ulici U Porcelánky je z jednoho z bytů slyšet volání o pomoc. Operační středisko okamžitě vyhlašuje poplach naší jednotce a na místo zásahu vysílá i speciální výškovou techniku jednotky Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální hasičské stanice Karlovy Vary. Zároveň je na místo okamžitě vyžádán zásah Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby. K mimořádné události záchrany života vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 15:44 hodin. Před naším výjezdem k místu zásahu okamžitě vyrazila hlídka městské policie Chodov. Po příjezdu na místo je proveden prvotní průzkum. Průzkumná skupina navázala slovní kontakt přes dveře bytu s uživatelkou, která uvedla, že se nemůže hýbat.

Na pokyn velitele zásahu provedla jednotka pokus o otevření bytu pomocí nástrojů na vnikání do uzavřených prostor. V té době se na místo zásahu dostavila jednotka profesionálních hasičů z Karlových Varů a posádka záchranářů Zdravotnické záchranné služby. Velitel zásahu nařizuje současný pokus o vstup do bytu přes okno z automobilového žebříku. Hasiči vstupují do bytu přes okno, kde nalézají zraněnou osobu. Osoba byla následně předána do péče zdravotníkům a po předání bytu policii, se jednotky vrací na své základny.