Ve středu 30. května vyjíždíme k dalšímu zásahu v podvečer. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach čtyřem jednotkám na ohlášený únik plynu v panelovém domě. K zásahu do ulice Revoluční vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T Tatra 815 TERRNo1 v čase 18:30 hodin. Po příjezdu provádíme průzkum vybaveni nejen dýchacími přístroji v pohotovostní poloze, ale především detektorem ke zjišťování případné dolní meze výbušnosti plynů. Detektor zatím nic nesignalizuje. Na místo se dostavují další povolané jednotky hasičů. Postupně se provádí kontrola ve všech vchodech. Na místě zasahují také hlídky Policie ČR, městské policie a pracovník plynárenské pohotovostní služby. Všechna měření a zjišťování přítomnosti plynu byla negativní. Zřejmě došlo k odvětrání již před příjezdem hasičů. Přesto doporučujeme nepodceňovat zjištění možného úniku zemního plynu nebo propan-butanu v bytových domech.

Technika a jednotky na místě zásahu:

JSDH Chodov – cisternová automobilová stříkačka CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Vintířov - cisternová automobilová stříkačka CAS 30 Scania

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov - cisternová automobilová stříkačka CAS 20 Scania

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov - cisternová automobilová stříkačka CAS 24 Scania

Městská policie Chodov – Škoda Yeti

Policie ČR odd. Chodov – Škoda Octavia