Ve středu 11. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc otevření bytu do ulice ČSA. K zásahu určuje operační středisko techniku cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 3400/210-S2T a automobilový žebřík AZ 30 – M2. V době našeho příjezdu je na místě hlídka městské policie, která se pokoušela na osobu uvnitř bytu dozvonit již několik minut. Dalším zjišťováním informací na místě zásahu je zjištěno, že osoba je silně intoxikována alkoholem a při příchodu k domu upadla a způsobila si zranění na hlavě. Na pokyn velitele zásahu jsme provedli otevření bytu pomocí speciálních nástrojů.

V bytě nalezena dezorientovaná osoba s větším zraněním na hlavě. Velitel zásahu na místo povolává Zdravotnickou záchrannou službu.  Po příjezdu zdravotníků, předáváme zraněnou osobu do jejich péče a vracíme se na základnu.

Tento zásah byl celkem šestý technický zásah za posledních deset dní, kdy jsme například prováděli snesení mrtvé osoby v panelovém domě, vyproštění osob z výtahu a zbytek bylo otevření uzavřených prostor s poskytováním předlékařské první pomoci.