Během posledního víkendu, v sobotu 27. října a v neděli 28. října, probíhalo pátrání po pohřešované osobě v Rotavě. Společného zásahu se účastnila stovka hasičů a policistů z Karlovarského kraje. K zásahu jsme vyjeli v sobotu odpoledne s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra. V průběhu zásahu byl na místo události vyslán také dopravní automobil DA Toyota. Na místě se využívali všechny moderní dostupné prostředky jak ze strany hasičů, tak ze strany policie. Místo pátrání v terénu prohledával také vrtulník Letecké služby Policie ČR a po jeho odletu byl do vzduchu nasazen UAS bezpilotní prostředek hasičů. Určené prostory v lesním porostu hodně zvlněného výškového profilu, prohledávali hasičské a policejní rojnice a širší okolí prohledávali hasiči na čtyřkolkách.

Policie prováděla zároveň šetření v rámci vyšetřování jak v celém karlovarském kraji, tak ve spolupráci s kolegy v jiných částech republiky. Na místě byly využívány prostředky speciálních automobilů prvků velení jak hasičů, tak i policie. Nasazeny byly také hasičské čluny k prohledávání vodních ploch v blízkosti města. V neděli, za již zimního počasí kdy v místě zásahu a okolí již hustě sněžilo, byla se soumrakem pohřešovaná osoba nalezena bez známek života.

Kopírování textu a fotografie je autorem zakázáno.