V pondělí 5. listopadu v 16:43 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce a jednotce Vintířov na záchranu osoby ve Vintířově. K poskytnutí předlékařské první pomoci s využitím automatizovaného externího defibrilátoru vyjíždí okamžitě po vyhlášení poplachu část naší jednotky s velitelským automobilem VEA-L1Z s vybavením na poskytování první pomoci včetně AED. Následně vyjíždí také sloužící družstvo naší jednotky s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 s dalším zdravotnickým vybavením a prostředky pro záchranu osob. Po příjezdu na místo, kde již provádí hlídka městské policie Chodov ve spolupráci se dvěma osobami předlékařskou první pomoc s nasazením AED, provádíme vystřídání v provádění kardiopulmonální resuscitace. Ta je prováděna do příjezdu Zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu zdravotníků byla osoba předána lékaři, který krátce na to rozhodl o ukončení resuscitace a konstatoval úmrtí osoby. Na místě zůstává člen týmu krizové a intervenční péče městské policie Chodov k poskytnutí psychosociální pomoci příbuzným a také jednotka Vintířov ke spolupráci s Policií ČR. Jednotka Chodov se vrací na základnu.