V úterý 18. prosince vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, záchranu zvířete v Chodově části obce Stará Chodovská. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 12:08 hodin od kulturního a společenského střediska, kde stavíme stany pro město Chodov. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu, potvrzuje velitel zásahu na operační středisko, že se jedná o záchranu koně, který leží v bahně na boku. V té době je již na místo povolán veterinární lékař. Velitel zásahu si vyžaduje na operačním středisku povolání jednotky hasičů ze Sokolova se speciálními prostředky pro zvedání těžkých zvířat a zároveň si povolává na místo traktorbagr z chodovských technických služeb. Po dojezdu sokolovských hasičů i zemního stroje z Chodova se přistupuje k vlastní záchraně. Úspěšný zásah trval více jak hodinu a naše jednotka se následně vrátila ke stavění u kulturního střediska.