Orkán Eberhard byla cyklona, která zasáhla střední Evropu od pátku 8. března a dozvuky měla ještě v pondělí 11. března. Její vítr dosahoval rychlosti až 206 km/h. Potvrdila se tak předpověď a výstraha meteorologů. Vítr strhával střechy, porážel a vyvracel stromy, bez proudu bylo v Česku více jak 320 tisíc obyvatel. V karlovarském kraji hasiči odstraňovali popadané stromy, zajišťovali uvolněné nebo popadané střechy a také poskytovali náhradní zdroje elektrické energie v rámci první pomoci osobám se zdravotnickými přístroji. Hasiči zasahovali během neděle a pondělního dopoledne v souvislosti s orkánem u více jak 130 událostí. Naše jednotka byla vyslána ke třem událostem a to dvakrát k odstranění popadaných stromů a jednou k odstranění překážek, kdy došlo vlivem silnému větru k přelétnutí těžké trampolíny na větší vzdálenost a zablokování příjezdové cesty. Při těchto událostech nebyl nikdo zraněn.