V úterý 12. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky hasičů na záchranu osoby ve Vintířově. K zásahu, kdy bylo ohlášeno zavalení osoby stavebním materiálem, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 13:48 hodin. K zásahu vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. Naše jednotka byla při jízdě k místu mimořádné události přeposlána operačním střediskem k zajištění místa pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby. Po zajištění a přípravě místa přistání vyčkáváme příletu vrtulníku. Následně jsme informováni operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje o odvolání záchranného vrtulníku na základě informací záchranné služby poté, co lékař konstatoval úmrtí osoby.