Ve čtvrtek 14. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů v Chodově. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 08:52 hodin. Již při jízdě na místo zásahu je zjištěno, že skvrna kapalného uhlovodíku bude většího rozsahu. Dalším průzkumem je zjištěn rozsah od kruhové křižovatky u Penny až po kruhovou křižovatku ulice Tovární. Velitelem zásahu byl dán na operační středisko požadavek na další jednotku hasičů. Na místo vyjíždí jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov. Operační středisko následně informuje také správce komunikace. U zásahu s hasiči spolupracují hlídky městské policie a Policie ČR, které provádějí usměrňování provozu na frekventované silnici. Celkem bylo na odstraňování naftové skvrny spotřebováno více než sto kilogramů sypkého sorbentu.