V pondělí 18. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů v ulici U Porcelánky. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 14:44 hodin. Po příjezdu na místo u kruhové křižovatky ulic U Porcelánky a Nádražní provádíme odstranění menšího úniku nafty na pozemní komunikaci. Během zásahu je informován velitel zásahu hlídkou Policie ČR o dalším úniku v ulici Karlovarská. Po ukončení činnosti na prvním místě se přesouváme na nové místo zásahu. V ulici Karlovarská je průzkumem zjištěno, že došlo k úniku nafty z neznámého vozidla v délce přibližně 150 metrů. Za silného odpoledního provozu na průtažné silnici městem, je proveden úklid naftové skvrny pomocí sorpčního prostředku Absodan.

Naše jednotka zasahovala také ve stejný den, ale již ve dvě hodiny ráno na technické pomoci v ulici Tovární, kdy pomáhala společně s hlídkou městské policie nemohoucí osobě v bytě panelového domu.