V sobotu 23. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik plynu v ulici Říjnová. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 10:17 hodin. Po příjezdu na místo je prováděn průzkum, kterým je především zjišťována případná výbušná koncentrace v budově. Ta nebyla naměřena. Přesto byl stále cítit plyn ve společných prostorech domu. Na místo je povolána pohotovostní služba plynárenské společnosti. V tu chvíli za hasiči přibíhá obyvatelka Chodova, že ve vedlejším vchodě bydlí její maminka, neotevírá dveře a je nemocná.

Velitel zásahu přeskupuje jednotku k okamžitému otevření bytu. Při příchodu k bytu jsou dveře po chvilce otevřeny majitelkou s tím, že tvrdě spala, protože jí nebylo dobře. Naše jednotka se vrací k řešení události úniku plynu. Neustále je prováděno měření koncentrací, zda nedošlo k případné změně k nebezpečným hodnotám. Hodnoty byly neměnné. Na místo se dostavuje pracovník plynárenské pohotovostní služby a ve spolupráci s hasiči a policií je nakonec zjištěn únik plynu v jednou z bytů domu u plynového spotřebiče.