V sobotu 18. května v noci vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na únik ropných produktů v ulici U Koupaliště. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 20:25 hodin. Po příjezdu na parkoviště v uvedené ulici je zjištěn větší únik nafty, kdy skvrna byla větších rozměrů. Velitel zásahu informuje operační středisko, provádí se odstraňování uniklé látky a další průzkum. Ten ukázal, že naftová skvrna je přes město až do Vintířova.  Velitel zásahu požádal operační středisko o vyslání další jednotky hasičů. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach jednotce Sboru dobrovolných hasičů Vintířov, kdy jim určilo na základě informací od velitele zásahu, místo kde má začít s odstraňováním. Tím byla křižovatka u Vintířova ve směrech Lomnice Vřesová s postupem směrem do Chodova. Zásah byl ukončen po 22. hodině.