V úterý 9. července je na tísňovou linku ohlášen únik plynu v ulici Zahradní. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach naší jednotce v čase 10:13 hodin a k zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA. Zároveň je na místo vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1. Po příjezdu na místo, kde nás již očekává hlídka městské policie a hlídka Policie ČR s oznamovatelem, vydává náš velitel pokyn k provedení průzkumu v domě průzkumné skupině o síle 1+3.

Během průzkumu nebyl nikde cítit charakteristický zápach merkaptanových odorizovaných složek zemního plynu, detekcí nebyla zjištěna žádná nebezpečná koncentrace, žádné hodnoty nebyly naměřeny. Byly prozkoumány byty, jejichž uživatelé otevřeli hasičům a vpustili je do bytu. Informace byla předána na operační středisko, které sděluje veliteli zásahu, že na místo jede pohotovostní plynárenská služba. Mezi tím se na místo zásahu dostavuje další hlídka Policie ČR, velitel stanice Sokolov a ředitel územního odboru Sokolov HZS Karlovarského kraje. Následně je proveden průzkum i ve vedlejším vchodě panelového domu. Nebyly naměřeny žádné nebezpečné hodnoty, je spíše cítit fenolový zápach ze sanačních prací ekologické zátěže u Staré Chodovské. Na místo se dostavila plynárenská pohotovostní služba, kdy její pracovníci provedli společně s hasiči průzkum společných prostor domu. Únik zemního plynu se nepotvrdil.