Ve čtvrtek 11. července došlo ke změně počasí v celém regionu a hned to bylo znát. Na území našeho kraje se zvýšil počet zásahů hasičských jednotek a to především na dopravní nehody a další technické zásahy v souvislosti s deštivým počasím doprovázeném místy silnějším větrem. Krajské operační a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje dopoledne poplach naší jednotce na technickou pomoc, čerpání vody. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 07:50 hodin.

Po příjezdu na místo je zjištěno, že v ulici Palackého došlo k havárii vodovodního řadu, kdy ze země vyvěrá z přibližně metrové kaverny voda průtokem 300 m3/hod. a za domem se tvoří laguna vody. Hrozilo zatopení nejbližších panelových domů. Na příkaz velitele zásahu je nasazeno plovoucí čerpadlo k odčerpání laguny. Pracovníkům vodohospodářské společnosti se daří únik zastavit a okamžitě organizují havarijní opravu. Hladina laguny klesá. Na místo se dostavily postupně havarijní služby plynařů, elektro, technických služeb Chodov a také místostarosta města. V průběhu zásahu byla jednotka s CAS 30 odvolána operačním střediskem k jiné závažnější události do ulice Karlovarská. Na místo čerpání vody je povolána další skupina chodovské jednotky s dopravním automobilem DA Toyota. Zásah v ulici Palackého byl ukončen v 09:23 hodin.