V sobotu 24. srpna proběhl ve volnočasovém areálu Bílé vody již tradiční běžecký závod Chodovská vlečka. Naše zásahová jednotka s výraznou podporou juniorů hasičského dorosteneckého družstva a ve spolupráci s posádkou sanitního vozidla Zdravotnické záchranné služby a posádkou sanitního vozidla Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná, prováděli asistenci při zabezpečení hladkého průběhu závodu. Chodovští hasiči prováděli jak asistenci, ale také zajišťovali požární bezpečnost, vytvářeli ochlazovací vodní mlhu na jednom z míst běžecké tratě a zajišťovali také část občerstvení pro závodníky. Během závodu, kdy běžci mohli soutěžit v různých kombinacích délek závodní tratě, došlo k vážnému zranění jednoho běžce. Ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou jsme provedli první pomoc osobě, kterou již ošetřoval jiný závodník. Po transportu do prostoru startu a cíle, jsme zraněnou osobu předali posádce sanitního vozidla ZZS, která nebyla součástí zabezpečení závodu.