V neděli 27. října je na operační a informační středisko integrovaného záchranného systému nahlášen nález nádoby s neznámým obsahem na okraji Chodova. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach naší jednotce na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA. Po příjezdu na místo události, kde nás již očekává hlídka městské policie, je průzkumem zjištěna otevřená nádoba se starým olejovým filtrem a vyjetý olej v příkopu. V průběhu zásahu nám hlídka městské policie oznamuje další událost. Je nahlášen muž v bezvědomí v ulici Zahradní. Velitel zásahu informuje operační středisko o situaci na místě a o další hlášené závažné události. Naše jednotka se společně s hlídkou městské policie přesouvá okamžitě k události záchrany osoby. Na místě je osobě poskytnuta předlékařská první pomoc a je povolána Zdravotnická záchranná služba.

Předešlou událost s únikem oleje řešili jiné jednotky hasičů, které vyslalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.