V úterý 21. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do ulice U Porcelánky jsme vyjeli cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 13:02 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzena prvotní informace o prasknutém vodovodním řadu uprostřed silnice vedoucí přes město. Destrukce byla taková, že voda zvedla vozovku v místě až o půl metru. V době našeho příjezdu byla voda již zastavena pracovníky vodárenské společnosti, která má ve správě vodovodní řad ve městě.

Na místě byly také hlídky Policie ČR a Městské policie Chodov, které uzavřely komunikaci mezi kruhovými objezdy u OD Lidl a ul. Tovární. Zarážející bylo, že do příjezdu policie a hasičů, řidiči riskovali své životy tím, že přejížděli místo úniku vody osobními i nákladními vozidly. Zkušenosti z podobných zásahů jsou takové, že se v místě havárie pod povrchem vozovky vytvoří kaverny, které jsou tak velké, že se tam vejde i několik nákladních vozidel. Posledním podobným zásahem tohoto druhu, byl zásah hasičů v Chebu minulý rok, kdy se do vytvořené kaverny propadlo několik vozidel. Naštěstí stejně jako v tomto případě, nebyl nikdo při události zraněn. Silnice v ulici U Porcelánky byla do večerních hodin po dobu opravy uzavřena.